Політика

Медведчук: Президент і парламент мають не погрожувати суддям КС, а виконати рішення Конституційного Суду, яке є остаточним і не підлягає оскарженню

Медведчук: Президент і парламент мають не погрожувати суддям КС, а виконати рішення Конституційного Суду, яке є остаточним і не підлягає оскарженню

Народний депутат Віктор Медведчук «Опозиційна платформа — За життя»

Президент Володимир Зеленський і парламент повинні не погрожувати суддям Конституційного Суду, а виконати рішення КСУ, яке є остаточним і не підлягає оскарженню. Про це йдеться в заяві голови політради партії «Опозиційна платформа — За життя», народного депутата Віктора Медведчука, яку оприлюднено на сайті політсили.

Наводимо її текст дослівно:

Законодавчі ініціативи, спрямовані на антиконституційне і незаконне скасування рішення Конституційного Суду 13-р/2020 від 27.10.2020, практично відразу отримали жорстку і принципову оцінку міжнародних організацій і визнаних авторитетів в галузі права. Про лист голови Венеціанської комісії, Джанні Букіккіо і президента групи держав проти корупції (GRECO) Марини Мрчела я вже писав раніше, заявляючи, що ця ситуація спровокована прямим тиском сил, що здійснюють зовнішнє управління Україною, і підкреслюючи, що ні Президент України, ні Верховна Рада, не мають жодних повноважень для розпуску Конституційного Суду і припинення повноважень його суддів.

30 жовтня група депутатів Європарламенту, куди входять головний доповідач по Україні М. Галлер, голова делегації ЄП в Міжпарламентській асамблеї «Євронест» А. Кубілюс, доповідач групи соціал-демократів по Україні В. Цимочевич, доповідач групи Renew по Україні П. Ауштревічюс, доповідач групи зелених по Україні В. фон кеймон-Таубадель, С. Калніете підписали заяву, в якій, зокрема, йдеться: «рішення Конституційного Суду створило «правову яму» в ключовому законодавстві щодо антикорупційної реформи. У зв’язку з цим український уряд і законодавчий орган повинні якомога швидше  «заповнити юридичну порожнечу, що виникла в результаті рішення КС, і швидко відновити повністю функціонуючу, ефективну та комплексну інституційну архітектуру для боротьби з корупцією-включаючи судову гілку влади, але, в той же час, повністю зберегти незалежність останньої від виконавчої та законодавчої гілок влади».

Упевнений, що саме цей принцип і рекомендація повинні стати основою для врегулювання ситуації яка виникла у зв’язку з тим, що Конституційний суд визнав такими, що не відповідають Конституції України ряд норм чинного законодавства, і які тому втратили свою юридичну силу. Тому що ні законопроект, запропонований Президентом України Зеленським, Ні законопроект №4304, внесений народними депутатами, які примітивно пропонує відновити скасовані КС норми що є грубим порушенням чинного законодавства, і тягне кримінальну відповідальність відповідно до статей 109, 344, 376 і 382 Кримінального кодексу України, і є відмовою від виконання рішення Конституційного Суду. Якщо Конституційний суд визнав ці норми неконституційними, то вони в такій редакції не можуть знову стати частиною українського законодавства, що прямо встановлено рішенням Конституційного Суду №4-рп/2016 від 8 червня 2016 року.  

Президент і парламент повинні не звинувачувати суддів Конституційного Суду і вимагати від них виконання своїх безпідставних незаконних «хотілок», а заповнити прогалину в чинному законодавстві, що виникла в результаті рішення КС, відповідно до вимог Конституції і рішенням Конституційного Суду, і цим рішенням через прийняття нового законодавства гарантувати забезпечення незалежності судової гілки влади.

Источник

Залишити коментар