Світ

Макрон розкритикував Радбез ООН

Макрон розкритикував Радбез ООН

Макрон вважає, що РБ ООН не приносить користі в нинішньому вигляді

«Жодних корисних рішень». Президент Франції різко висловився про Радбез ООН і зажадав для Європи більше незалежності в сфері оборони і безпеки.

Президент Франції Еммануель Макрон розкритикував Раду Безпеки ООН в її нинішній формі. Радбез ООН «зараз не приймає жодних корисних рішень», заявив він в інтерв’ю паризькому виданню Grand Continent, яке вийде в понеділок, 16 листопада. Франція є одним з п’яти постійних членів Ради безпеки ООН, що володіють правом вето. Крім Франції це США, Китай, Великобританія і Росія.

Макрон також заявив, що Європі потрібно більше незалежності, в тому числі в питаннях оборони. Американці зможуть визнати європейців союзниками тільки в тому випадку, якщо вони «ставляться серйозно до самих себе і незалежні у власній оборонній політиці», наголосив президент Франції. Він зазначив, що Європа, подібно до США і Китаю, буде і далі працювати над власною автономністю.

Суперечки над тим, як повинна виглядати нова архітектура світової безпеки, тривають не перший рік. Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас виступає за створення Ради безпеки Євросоюзу — «місця, в якому європейці зможуть спільно проводити роботу в сферах міжнародної політики і безпеки в рамках інститутів ЄС і за їхніми межами».

При цьому, за словами Мааса, Великобританія повинна брати участь в роботі Ради безпеки ЄС навіть після того, як вона залишить Євросоюз, а США — стати важливим партнером цього органу.

Нагадаємо, раніше Макрон закликав переглянути правила Шенгену в бік посилення захисту зовнішніх кордонів Євросоюзу. Він представить відповідні пропозиції в Європейській раді вже в грудні.

Президент Франції вже не вперше критикує Радбез ООН. Ще кілька років тому він закликав змінити модель світового порядку. Модель, за якої ООН лише засуджує порушення основ світопорядку, замість того, щоб його захищати, зжила себе, вважає французький лідер.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар