Україна

Майстер посилати. Скандал зі спікером ТКГ

Майстер посилати. Скандал зі спікером ТКГ

Фото: Свои Арестович потрапив у скандал

Олексій Арестович вилаявся в коментарях у Facebook у відповідь на прохання писати українською мовою.

  Комунікації бувають різні, зокрема й матюкальні. Речник української делегації в Тристоронній контактній групі із врегулювання ситуації на Донбасі так налагоджував комунікацію, що послав куди подалі користувача Facebook у коментарі.   Тепер одні політики закликають Арестовича звільнити, а інші, навпаки, кажуть, що в лайці спікера нічого немає, з ким, мовляв, не буває.   Корреспондент.net стежить за нечистим на мову скандалом.     Мова комунікації   У своєму пості Арестович, який крім того, що відповідає за комунікацію в ТКГ, ще і є радником глави Офісу президента, розповідав, наскільки важливо вміти вести переговори, проте, коли його попросили використовувати державну мову, він продемонстрував такий приклад спілкування: «Пішов на х*й. Так зрозуміліше?»  

Майстер посилати. Скандал зі спікером ТКГ

 

Майстер посилати. Скандал зі спікером ТКГ

    Думки користувачів щодо допустимості такого ставлення до цілком коректного коментаря розділилися.   Одні заявили, що на своїй особистій сторінці спікер української делегації ТКГ може писати як завгодно, інші ж нагадали, що він є держслужбовцем і повинен не дозволяти собі подібні висловлювання.     Реакція   Заступник глави фракції Слуга народу у Верховній Раді Євгенія Кравчук назвала неприпустимою поведінку Арестовича.   Кравчук заявила, що подібні висловлювання дискредитують Арестовича як особу, яка має доносити інформацію про хід переговорів.   «Я вважаю, те, що зробив Арестович, — це неприпустимо, свинство», — підкреслила нардеп.   Вона додала, що не взяла б працювати Арестовича спікером української делегації.   За її словами, на цій посаді потрібно обговорювати, як росіяни блокують переговори із врегулювання ситуації на Донбасі, а не потрапляти в скандали через небажання спілкуватися українською мовою.   Депутат додала, що керівництву фракції необхідно підняти цю тему і запросити Арестовича на засідання.   Група народних депутатів навіть ініціювала відсторонення Арестовича з посади спікера української делегації в ТКГ. Нардеп від Голосу Роман Лозинський повідомив, що разом із ще 50 депутатами ініціював запит до Президента Володимира Зеленського про відсторонення Арестовича. Серед колег, яких він згадав, — представники Слуги народу, Європейської солідарності, Батьківщини і групи За майбутнє.   «За поребриком так будете спілкуватися, Олексію Арестович. Тут і про мову, і про мат», — підкреслив Лозинський.      Пояснення Арестовича   Сам Арестович стверджує, що «послав бота — і не за українську мову, а за лицемірство».   «Коли ви вимагаєте від мене «…за ваші гроші» говорити «…державною» на особистій сторінці, ви, по-перше, вимагаєте порушити Конституцію України (пункт 10)… Я не перебуваю на державній посаді і не є державним службовцем. Відповідно, не отримую ніяких грошей за свою роботу», — написав спікер української делегації в ТКГ.   За словами Арестовича, у разі його відставки у нього з’явиться більше часу і сил, а в суспільства — «менше інформації з профільних тем». Він також пообіцяв «переслати пляшку шампанського» депутатам, які домагаються його відставки, — «від сім’ї, яка давно забула, як я виглядаю».     Не перший випадок   У коментарях до нового поста Арестовича користувачі надіслали скриншот спілкування спікера ТКГ з політологом Андрієм Смолієм, якого спікер теж послав «на х*й», але українською.  

Майстер посилати. Скандал зі спікером ТКГ

    Не всі засудили   Голова фракції Слуга народу Давид Арахамія вважає нормальним обсценний коментар Арестовича.   «Дивіться, (Арестович вилаявся) у своєму Facebook… Facebook війни — це такий нормальний наш процес, у якому ми живемо. Якщо якась людина грубіянить тобі, я сам дуже важко стримуюся у своєму Facebook. У Facebook є свій, так би мовити, «мережевий етикет» — і, згідно із цим «мережевим етикетом», люди можуть на своїй сторінці, якщо якась людина прийшла навчати вас життя, хтось може вас ображати, ви можете відповісти як завгодно, тому що це ваш Facebook і це не офіційна сторінка», — сказав Арахамія журналістам.   «Я у своєму Facebook теж можу матюкатися… Я дуже люблю нецензурну лексику, я нею зловживаю дуже активно, але на камеру намагаюся мінімізувати цей процес. Це наша народна мова. Чому ми за це повинні штрафувати людей? Я навіть не розумію», — додав голова парламентської фракції Слуга народу.  

Джерело

Залишити коментар