Світ

Лукашенко спростував «злив» вагнерівців Києвом

Лукашенко спростував "злив" вагнерівців Києвом

Фото: belta.by Лукашенко каже, що доручив відвезти затриманих вагнерівців, «куди захочуть»

Ні Росія, ні Україна не попереджали Білорусь про прибуття в країну найманців ПВК Вагнера, каже Лукашенко.

 

Олександр Лукашенко заявляє, що Білорусь про групу вагнерівців не попереджала ні Україна, ні Росія. Інформацію про «злив» він спростував в інтерв’ю CNN, яке публікує БелТА в суботу, 2 жовтня.

«Абсолютна брехня, Метью. Ніхто з українського уряду, ні президент України мене не інформував. Мене інформували власні спецслужби. Комітет державної безпеки, який контролював шлях вагнерівців від кордону до готелю і в зворотному напрямку. Ніхто ні з України, ні з Росії мені щодо цього питання не дзвонив», — запевнив Лукашенко.

За його словами, йому доповіли про вагнерівців відразу після перетину ними білоруського кордону, а коли вони оселилися в готель він наказав їх затримати. Після цього про видачу вагнерівців попросила і Росія, і Україна.

Після цього, за словами Лукашенка, він послав до затриманих свого старшого сина, який був його помічником з нацбезпеки, щоб запитати, куди вони хочуть їхати.

«Він їм задав це питання, приїжджає і каже: «Папа, вони хочуть до Росії». Я кажу: «Все? Там же, по-моєму, 6 громадян України було. Всі хочуть в Росію?» — «Так». — «Ти українцям задавав питання?» — «Вони кажуть: тільки в Росію». Я кажу: добре, бери автобус, саджай їх в автобус і вези їх туди, куди вони захочуть», — говорить Лукашенко.

Також він заявив, що дозволив вагнерівцям в майбутньому відвідувати Білорусь, але «тільки з благими намірами».

Нагадаємо, в серпні 2020 року ЗМІ повідомляли про те, що операцію з «вагнерівцями» влаштували спецслужби України, але вона зірвалася через «злив» інформації Офісу президента. У Міноборони спростували інформацію, що поява і затримання «вагнерівців» в Білорусі — це спецоперація СБУ.

У свою чергу ДБР відкрило кілька кримінальних справ за заявами про зрив можливої спецоперації щодо доставки найманців ПВК Вагнер в Україні.

Днями телеканалу CNN опублікував сюжет, в якому стверджується, що в спецоперації українським спецслужбам допомагала ЦРУ. В Офісі президента інформацію журналістів з посиланням на анонімні джерела назвали «дуже дивною».

Джерело

Залишити коментар