Світ

Латвія почала навчання на кордоні з Білоруссю

Латвія почала навчання на кордоні з Білоруссю

Фото: LETA, Evija Trifanova Латвія почала не анонсовані раніше навчання на кордоні з Білоруссю

Мета маневрів — перевірка взаємодії, структури командування, логістики, мобільності та процедур прийняття рішень у великих підрозділах.

Латвія почала не оголошені раніше навчання на кордоні з Білоруссю. У маневрах, які триватимуть до 12 грудня, планується задіяти близько 3000 військовослужбовців Національних збройних сил та підрозділи національної гвардії. Про це у неділю, 14 листопада, повідомляє DW.

«Я попросив оголосити про початок військових навчань у Латгалії, щоб і наші білоруські колеги — якщо їх можна так називати — знали, що це не просто так», — сказав Пабрікс.

Він уточнив, що маневри звуться Decisive Point («Вирішальний момент»).

Пабрікс зазначив, що в міністерстві не можуть відкидати такий варіант розвитку подій, при якому деякі з груп мігрантів, що перебувають в Білорусі, попрямують до латвійського кордону.

«Ми до цього готові», — заявив голова міноборони Латвії.

Він додав, що поки немає жодних ознак, які б вказували на стабілізацію ситуації на кордоні Польщі з Білоруссю.

Ситуація на східному зовнішньому кордоні ЄС різко погіршилася минулого тижня. За різними даними, на кордоні між Польщею та Білоруссю застрягли тисячі мігрантів, які ночують у тимчасових наметових таборах за низької температури. В останні дні групи мігрантів неодноразово намагалися прорватися через огорожі та перетнути кордон.

Нагадаємо, що США та союзники з НАТО направили до Чорного моря кораблі для позапланових навчань на тлі повідомлень про стягування Росією військ до України. Про це детально у матеріалі Київ побачив війська Росії: США готові реагувати.

Джерело

Залишити коментар