Політика

Латифундисти та представники криміналу підтримали свавілля очільника херсонського Держгеокадастру Олександра Паливоди, — ЗМІ

Латифундисти та представники криміналу підтримали свавілля очільника херсонського Держгеокадастру Олександра Паливоди, - ЗМІ0 Фото з соцмереж

Місцеві та всеукраїнські онлайн-ЗМІ та телеканали вже протягом двох тижнів не змовкають про свавілля, яке вчиняє нещодавно призначений начальник обласного управління Держгеокадастру Олександр Паливода. Передача секретної інформації про військові об’єкти Херсонщини, встановлення незаконного відеоспостереження та прослуховування в кабінетах відомства, збирання інформації про земельні ділянки в особистих цілях, нанесення тілесних ушкоджень та тиск на своїх працівників — це лише частина скандальної історії чиновника на новій посаді. Про це повідомляє інтернет-портал «Мій Херсон». 

“АГРАРІЇ ПРОТИ ЗЕМЕЛЬНОЇ МАФІЇ” ЧИ “ЗЕМЕЛЬНА МАФІЯ” ПРОТИ АГРАРІЇВ?

Але так званою “вишнею на корупційному торті” є зібрана 6 листопада прес-конференція в прес-клубі “Новий день” під назвою “Аграрії проти земельної мафії”, де Олександр Паливода майже годину розповідав про боротьбу з земельними махінаціями та корупцію в цій сфері. Окрім начальника Держгеокадастру, участь взяли представники аграрного сектору Херсонщини — депутат облради та “картопляний монополіст” Сергій Рибалко (голова земельної комісії облради), голова обласного осередку Всеукраїнської аграрної ради Володимир Хвостов, очільник обласної Асоціації фермерів Олександр Гордієнко, голова Аграрного союзу України в Херсонській області Ігор Брагінець та голова Фермерського кооперативу Херсонщини, депутат обласної ради Леонід Кириченко.

Заручившись підтримкою таких представників агросектору, Олександр Паливода пообіцяв, що “не зійде зі шляху боротьби”. Або ж простими словами, буде продовжувати чинити беззаконня в геокадастрі, що, вочевидь, влаштовує спікерів прес-конференції. І це не дивно! Адже вони відомі в області не зовсім чесною сільськогосподарською діяльністю, про що далі докладніше.

ХТО НАСПРАВДІ ПІДТРИМАВ СВАВІЛЛЯ ПАЛИВОДИ

Назви різних асоціацій, союзів та об’єднань фермерів звучать дуже вагомо та, можливо, могли б й викликати довіру в херсонців, які спостерігають за ситуацією в облуправлінні Держгеокадастру. Могли б, але все не так однозначно, особливо дивлячись на персон, які очолюють всі ці згадані організації.

Так, депутат Сергій Рибалко, як ми вже писали раніше, є таким собі “картопляним монополістом”, не лише на Херсонщині, а й в Україні, маючи у власності фермерське господарство “Аделаїда”, яке розвивалося з кінця буремних 90 років. Компанія, користуючись складною ситуацією економічною, необізнаністю та навіть бідністю сільського населення в той час, викупив за безцінь всі сільськогосподарські наділи в селі Чулаківка, перевівши згодом землі в приватну власність. Місцеві дали Сергію Рибалко дуже звучне прізвисько — “Царьок Чулаківський”. Згодом фермерське господарство “Аделаїда” розросталося далеко за межі Херсонської області, а сам Рибалко, користуючись перевіреною схемою, продовжив видурювати землі у селян, дуже часто називаючи їх “холопами” та “батраками”, адже їм нічого не залишається, крім працювати (подекуди за копійки”) у все того ж “Царька Чулаківського”.

Латифундисти та представники криміналу підтримали свавілля очільника херсонського Держгеокадастру Олександра Паливоди, - ЗМІ1 З соцмереж

В час коронавірусної пандемії у Рибалко прокинулася “комерційна жилка”, що призвела до штучного подорожчання в півтора рази продукції ФГ “Аделаїда”. Звісно такий “фермер” буде сприяти перебуванню Олександра Паливоди на посаді очільника Держгеокадастру області, адже господарство хочеться розширити за рахунок державних земель. Окрім того, “Аделаїда” останні роки стало отримувачем чисельних дотацій від держави та безвідсоткових кредитів (далеко не кожне фермерство може розраховувати на таку вдачу), чому сприяв Паливода, перебуваючи на посаді керівника Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА.

Підтримує дії нового начальника геокадастру депутат облради Леонід Кириченко, який є головою обласного осередку Фермерського кооперативу Україні. В народі його знають як “Льоню Лисого” — власника фермерського господарства “Зоря Каховщини” та найцінніших зрошувальних земель в районі. В так званий оренді Кириченко має більше 1000 гектарів таких наділів, за що сплачує 600-1500 грн, замість 4000-5000 гривень. Остання цифра — реальна орендна плата за цінні земельні ділянки зі зрошуванням, яку виставив Держгеокадастр ще 5 років тому. Наразі досі триває судова тяганина між Кириченко та геокадастром. Сам же власник “Зорі Каховщини” також через суд намагається вивести ці землі у власність через аукціон. Але “Льоні Лисому” вже ж вигідніше платити копійчану орендну плату та заохочувати суддів не приймати сторону Держгеокадастру.

Окрім цього, Леонід Кириченко вигадав доволі успішну схему, яка дала змогу в судовому порядку визнати його право власності на зрошувальні підводи та трубопроводи. Це, в свою чергу, дало змогу претендувати лише йому на сільськогосподарські землі державної власності, маючи на них власне нерухоме майно. Тепер же Кириченко виступає на стороні Олександра Паливоди. Останній, як заявили наші джерела, пообіцяв підписати мирову угоду по всім судовим спорам між “Зорею Каховщини” та Держгеокадастром в обмін на підтримку.

Латифундисти та представники криміналу підтримали свавілля очільника херсонського Держгеокадастру Олександра Паливоди, - ЗМІ2 З соцмереж

Наступним борцем із “земельною мафією” є власник компанії ТОВ “Торговий дім Долинське”, голова обласного осередку Всеукраїнської аграрної ради Володимир Хвостов або ж “Рейдер Чаплинський”, як його знають в певних колах. І таке прізвисько не випадкове. Свою латифундистську імперію у Чаплинському районі Хвостов створив завдяки рейдерству малих фермерських господарств та земель фермерів-одноосібників у 2012-2017 роках. Стало можливо це завдяки зв’язкам в облуправлінні Міністерства юстиції на Херсонщині. Підконтрольні Хвостову реєстратори незаконно переписували права власності на паї та сільськогосподарські землі на “Торговий дім Долинське”, про що, звісно ж, відомо правоохоронним органам.

Засвітився Володимир Хвостов й у скандалі зі рейдерством врожаю у 2017 році на території Чаплинського району, про що писали журналісти. Саме власник “ТД Долинське” контролював дії озброєних молодиків, які захопили чужі земельні ділянки. Кримінальна справа наразі розглядається в суді, але Хвостов ніяким чином, з “невідомих причин” по ній не проходить.

ЧИ ЗНАЄ ПРО “ЗЕМЕЛЬНУ МАФІЮ ПАЛИВОДИ” ОЧІЛЬНИК ХЕРСОНСЬКОЇ ОДА?

Як бачимо, за гучними регаліями та званнями “групи підтримки” Паливоди приховуються яскраві представники цієї самої “земельної мафію”, про боротьбу з якою декларує сам же Паливода. Всім зрозуміло, чому латифундисти Херсонщини, які отримали свої володіння не зовсім законним шляхом, підтримують свавілля в Держгеокадастрі від нового керівника. “Своя людина” в такому відомстві відкриває шлях для подальшого розростання “земельної мафії” та їхніх статків.

Не дарма в народі кажуть: “Хочеш побороти корупцію — очоль її”. Так і відбувається наразі в Держгеокадастрі області. Наразі ж ми спостерігаємо злиття земельних баронів та Олександра Паливоди, який дав згоду на “боротьбу з земельною мафією” в обмін на підтримку. Чи розуміє чиновник наслідки такого симбіозу з корупційними колами? Питання, схоже, риторичне. А ця стаття є своєрідною заявою до правоохоронних органів Херсонської області про можливе вчинення кримінального правопорушення. Чи відреагують останні на дії новопризначеного очільника Держгеокадастру, покаже час.

Наостанок, хочеться запитати в голови Херсонської обладміністрації, чи знає він про діяння свого вже колишнього “підопічного”, якого особисто рекомендував на посаду керівника обласного Держгеокадастру?

Источник

Залишити коментар