Політика

Кузьмін: Система розкрадання коштів міжнародної фіндопомоги в Україні розвинена, як ніде в світі

Кузьмін: Система розкрадання коштів міжнародної фіндопомоги в Україні розвинена, як ніде в світі

Ренат Кузьмін Фото з відкритих джерел

Парламентар зауважив, що участь у розкраданні беруть і іноземні благодійники

Система розкрадання коштів міжнародної фінансової допомоги в Україні розвинена, як ніде в світі. Українська влада не займається тим, чим повинна займатися влада: це не команда з виведення країни з кризи, а команда з розкрадання коштів бюджету і коштів міжнародної фінансової допомоги.

Про це в ефірі ток-шоу «19» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція «Опозиційна платформа – За життя») Ренат Кузьмін.

Гість ток-шоу нагадав, що у наглядових радах, різних комісіях з доброчесності, з відбору тощо працюють іноземці, а також активісти, які живуть за кошти допомоги з-за кордону, різні гранти та можливість розкрадати звідти.

«Взагалі, у традиціях української влади отримувати кредити і разом з компанією, яка надала кредити, ці кредити розкрадати. І схема розкрадання кредитів — вона ж не нова. Ми протягом останніх шести з половиною років її спостерігаємо постійно, коли українська влада домовляється з іноземним кредитором про отримання, так би мовити, цієї допомоги, а насправді – кредиту за відсотки. Кредит, який надходить, через кілька комерційних «прокладок» проганяється, виводиться за кордон, і там розкрадається. І про це неодноразово говорили не тільки українські, а й іноземні експерти, що система розкрадання коштів міжнародної фінансової допомоги в Україні розвинена, як ніде в світі. І, за різними оцінками, з України вивели понад 100 млрд дол. за останні 5 років. Ми ж бачимо, що відбувається. Де ці гроші, які сюди надходять? Ось ці мільярди? Хтось бачив ці мільярди? Ось остання історія з міжнародною фінансовою допомогою для відновлення Донбасу. Ну, ось хтось бачив ці гроші?» – поцікавився парламентар.

Ренат Кузьмін вважає, що чинна українська влада не займається тим, чим мала би займатися, і є «командою з розкрадання коштів».

«Це все та ж сама історія, яка називається «розкрадання коштів міжнародної фінансової допомоги українськими одержувачами цієї самої допомоги». Мільярд, виділений як гуманітарний жест від Євросоюзу для відновлення Донбасу, ось він куди міг був витрачений? Куди? Що вони зробили на мільярд? Що – два КПП побудували, ятки пофарбовані? Ось це відновлення? Або місток, який вони зробили? Ось це говорить про те, що фактично українська влада не займається тим, чим повинна займатися влада. Це не команда з виведення країни з кризи. Це команда з розкрадання коштів українського бюджету, а також коштів, фінансової допомоги, що надійшла з-за кордону. І, на жаль, в цьому розкраданні беруть участь і ось ці ось іноземні благодійники», – заявив Ренат Кузьмін.

Нагадаємо, нещодавно Кабінет міністрів України створив міжвідомчу робочу групу з питань координації переговорного процесу з Міжнародним валютним фондом. Тоді передбачалося, що очільником групи можуть призначити уповноваженого з питань управління державним боргом Юрія Буца.

Пізніше голова НБУ Кирило Шевченко заявив, що Нацбанк очікує отримати транш від Міжнародного валютного фонду наприкінці 2020 року. У відомстві вважають, що гроші допоможуть збільшити міжнародні резерви України.

Источник

Залишити коментар