Політика

КСУ відкрив провадження у справі про «штраф Зеленського»

КСУ відкрив провадження у справі про "штраф Зеленського"

Володимир Зеленський у кав’ярні Хмельницького Офіс президента України

18 вересня пленум Верховного суду звернувся до КСУ з вимогою з’ясувати, чи можливо притягнути президента до відповідальності

Конституційний суд України відкрив провадження у справі про можливе порушення Володимиром Зеленським карантину у відповідь на запит офіційно розтлумачити положення Конституції щодо притягнення президента України до адміністративної відповідальності. Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на відповідь КСУ. 

«Ухвалою Третьої колегії суддів Першого сенату Конституційного суду України від 22 жовтня 2020 року №231-3(І)/2020 відкрито конституційне провадження в цій справі», – зазначили в суді.

Як зазначається, 22 червня Хмельницкий міськрайонний суд звернувся до Верховного суду з проханням скликати пленум. ТА саме, там планували вирішити, чи потрібно звертатися до КСУ щодо офіційного тлумачення частини 1 статті 105 Конституції України («Президент України користується правом недоторканності на час виконання повноважень»).

Також Хмельницький міськрайонний суд поцікавився, чи можливо притягнути президента Володимира Зеленського до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення під час виконання повноважень. У результаті 18 вересня пленум Верховного суду звернувся з цим питанням до Конституційного суду.

Нагадаємо, на початку червня Володимир Зеленський у супроводі офіційної делегації прибув з візитом в Хмельницький, де прогулявся центральною частиною міста і спробував каву в місцевій кав’ярні, яка відповідно до постанови Кабміну повинна була б бути зачинена на карантин.

Источник

Залишити коментар