Світ

Кремль прокоментував угоду щодо Карабаху

Кремль прокоментував угоду щодо Карабаху

Напередодні Вірменія і Азербайджан за участю Росії підписали угоду про повне припинення бойових дій у Нагірному Карабасі.

У Кремлі вважають досягнуту угоду щодо карабаського конфлікту перемогою народів Азербайджану і Вірменії. Так у вівторок, 10 листопада, прокоментував підписання угоди прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, пише ТАСС.

«Це перемога народів двох країн, і Азербайджану, і Вірменії, тому що зупинилася війна», — сказав він.

У Кремлі сподіваються, що суть домовленостей буде належним чином сприйнята у Вірменії.

«Ми знаємо, що прем’єр-міністр Пашинян докладає неабияких зусиль для того, щоб пояснити суть цих домовленостей і сенс цих домовленостей. Ми сподіваємося, що ці пояснення будуть належним чином сприйняті», — наголосив представник Кремля.

Також Пєсков повідомив, що узгоджені заходи із припинення військових дій в Нагірному Карабасі можуть бути продовжені і після закінчення перших п’яти років за згодою сторін.

«Комплекс узгоджених заходів розрахований на досить тривалу перспективу, на п’ятирічні терміни, які можуть продовжуватися, якщо одна зі сторін не заявить завчасно про зворотне», — сказав Пєсков.

Як додає РИА Новости, Пєсков зазначив, що в заяві щодо Карабаху не уточнюється статус регіону.

«Так, в цьому документі не йдеться про статус Карабаху, зараз ми продовжуємо виходити з усіх відповідних основних актів міжнародного права, перш за все, відповідних резолюцій Ради безпеки ООН та інших документів», — повідомив він.

Крім того, представник Кремля повідомив, що моніторинговий центр щодо Карабаху може бути розміщений в Азербайджані.

«Дійсно, йшлося про створення на азербайджанській території центру моніторингу умов припинення вогню. Це в Азербайджані, і нюанси розміщення цього центру моніторингу спільного вже є предметом окремої домовленості», — повідомив Пєсков.

З повним текстом спільної заяви президентів РФ і Азербайджану Володимира Путіна і Ільхама Алієва, а також прем’єр-міністра Вірменії Ніколи Пашиняна щодо ситуації в Нагірному Карабасі можна ознайомитися за посиланням.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар