Світ

Країни ЄС просять у Брюсселя кошти на зведення огорож від мігрантів

Країни ЄС просять у Брюсселя кошти на зведення огорож від мігрантів

Єврокомісію просять виділити гроші на зміцнення на кордоні

Глави МВС 12 країн ЄС направили лист до Єврокомісії з проханням отримати «додаткове і адекватне фінансування» для будівництва огороджень на кордонах, щоб обмежити приплив нелегальних мігрантів.

Міністри внутрішніх справ 12 країн-членів Євросоюзу, включаючи Польщу, Грецію і Литву, звернулися до Брюсселя з проханням профінансувати встановлення фізичних бар’єрів для боротьби з нелегальною міграцією, повідомляє DW.

У листі, направленому в Єврокомісію у четвер, 7 жовтня, глави внутрішньополітичних відомств повідомили, що цей крок необхідний в рамках реформ, для того щоб протистояти спробам сусідніх з ЄС країн використовувати мігрантів як зброю.

«Фізичний бар’єр», як зазначається в листі, виглядає «ефективним способом охорони кордонів», який відповідає інтересам всього Євросоюзу, а не тільки тих держав-членів, які є першими країнами прибуття мігрантів.

«Ця законна міра повинна отримати додаткове і адекватне фінансування з бюджету ЄС в пріоритетному порядку», — пишуть міністри.

Свої підписи під документом поставили глави МВС Австрії, Болгарії, Кіпру, Чехії, Данії, Греції, Угорщини, Естонії, Латвії, Литви, Польщі та Словаччини.

У п’ятницю, 8 жовтня, в Люксембурзі відбулася зустріч міністрів внутрішніх справ ЄС, в ході якої вони обговорили питання зміцнення зовнішніх кордонів блоку, а також дії щодо мігрантів, які прибувають. У той же день Європейська комісія виділила Литві близько 30 млн євро як допомогу для розміщення мігрантів, які нелегально прибули до країни через кордон з Білоруссю, а також їх забезпечення предметами першої необхідності.

Нагадаємо, що раніше в Польщу за день намагалися потрапити понад півтисячі нелегалів з Білорусі. Польські прикордонники затримали 18 громадян Іраку, які намагалися незаконно потрапити в країну, а також чотирьох осіб, які допомагали їм.

Атака Мінська. Криза на кордоні ЄС посилюється

Джерело

Залишити коментар