Світ

Країнам ЄС пропонували неіснуючі COVID-вакцини на €14 млрд

Країнам ЄС пропонували неіснуючі COVID-вакцини на €14 млрд

Фото: Schott Країнам ЄС пропонували неіснуючі вакцини проти COVID-19

В ЄС не можуть коментувати, звідки отримували такі пропозиції, але кажуть, що винні в махінаціях в основному пов’язані з організованою злочинністю.

Фінляндії і низці інших країн Євросоюзу зловмисники пропонували купити неіснуючі COVID-вакцини вартістю 14 млрд євро. Про це заявив директор Європейського бюро по боротьбі з шахрайством (OLAF) Віллі Ітяля, повідомляє Yle в неділю, 21 березня.

«Ми знаємо, що вакцини пропонувалися і в Фінляндії», — сказав Ітяля.

Глава бюро не має права коментувати, звідки такі пропозиції надходили, але каже, що винні в махінаціях в основному пов’язані з організованою злочинністю і діють з третіх країн.

OLAF дізналося про шахрайство після того, як кілька країн ЄС, які отримали такі пропозиції, зв’язалися з Єврокомісією.

«Ми вивчили пропозиції і з’ясували, що за ними стоять злочинці. Пропозиції складені добре, вони виглядають цілком реалістично. Йдеться про організовану злочинність. Тобто надходять пропозиції, але цих вакцин насправді не існує», — додав Ітяля.

Нагадаємо, що раніше в Єврокомісії пригрозили AstraZeneca забороною на експорт. Компанії можуть заборонити постачати вакцини від коронавірусу за межі ЄС до виконання умов контрактів з Брюсселем.

Не AstraZeneca. Причини тромбозу при коронавірус

Джерело

Залишити коментар