Політика

Компанії Коломойського планують відновити імпорт російської електроенергії – Омелян

Компанії Ігоря Коломойського з 1 січня можуть відновити закупівлю електричної енергії походженням із Російської Федерації.

Володимир Омелян

Володимир Омелян

Про це повідомив колишній міністр інфраструктури Володимир Омелян.

«Цікаво почути позицію Володимир Зеленський, чи правда, що його бізнес-партнер (Ігор Коломойський – прим.) фактично зруйнував енергоринок, завдав збитків на десятки мільярдів гривень і планує імпорт російської електроенергії, щоб кінцево добити українську атомку?», — прокоментував екс-міністр інформацію про плани імпорту струму компанією «Юнайтед Енерджі».

Екс-міністр закликав Президента публічно окреслити свою позицію щодо імпорту струму з країни-агресора та участь в цьому структур Коломойського.

«Така чесна публічна позиція пана Зеленського зараз — дуже допоможе йому в подальшому, у рамках відповідних кримінальних проваджень», — заявив Омелян.

Нагадаємо, на річному аукціоні з розподілу потужностей міждержавних перетинів для імпорту електроенергії з Росії та Білорусі в 2021 році найбільший обсяг придбала близька до групи «Приват» компанія «Юнайдет Енерджі».

Раніше повідомлялося, що Україна закуповувала електроенергію в Росії з жовтня 2019 по березень 2020 року. Загалом було імпортовано понад 1 млрд кВт.год, а прямі збитки енергосистеми від таких поставок оцінюються в 3 млрд грн.

За даними ТСК Верховної ради, саме імпорт з Росії став основною причиною найбільшої за роки незалежності кризи на енергоринку.

Тимчасова заборона на імпорт із Росії була введена навесні 2020 року в тому числі після критики поставок президентом Володимиром Зеленським.

В грудні 2020 року НКРЕКП зняла обмеження на імпорт, а НЕК «Укренерго» продало доступ до міждержавних електромереж для імпорт з Білорусі упродовж 2021 року.

Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!

Підписатися

Джерело

Залишити коментар