Світ

Китай знизив рівень дипломатичних відносин із Литвою

Китай знизив рівень дипломатичних відносин із Литвою

Фото: Getty Images Литва створила «поганий прецедент у світі», вважають у Китаї

Литва підриває суверенітет та територіальну цілісність Китаю і грубо втручається у внутрішні справи Пекіна, зазначило МЗС країни.

Влада Китаю прийняла рішення знизити дипломатичні відносини з Литвою до рівня повірених у справах. Про це повідомило Синьхуа з посиланням на МЗС КНР.

У відомстві зазначили, що 18 листопада Литва, незважаючи на рішучий протест Китаю та його неодноразові серйозні заяви, дозволила відкрити «представництво Тайваню у Литві».

«Цим актом Литва відкрито створює помилкове враження про «один Китай, один Тайвань» у світі, зрікається політичних зобов’язань, закріплених у комюніке про встановлення дипломатичних відносин з КНР, підриває суверенітет і територіальну цілісність Китаю і грубо втручається у внутрішні справи Китаю. Китайська сторона висловлює різке невдоволення та рішучий протест щодо цього та вирішує знизити свої дипломатичні відносини з Литвою до рівня повірених у справах», — йдеться у повідомленні.

Китайські дипломати констатують, що Литва воліла проігнорувати серйозну позицію Пекіна і знехтувати ширшими інтересами двосторонніх зв’язків та основними нормами міжнародних відносин, наполягала на дозволі створити у себе т. зв. «представництво Тайваню», створивши тим самим «поганий прецедент у світі».

«Уряд Литви повинен нести відповідальність за всі наслідки, що з цього випливають… Ми закликаємо литовську сторону негайно виправити свою помилку і не недооцінювати тверду рішучість, незламну волю і потужну здатність китайського народу захищати національний суверенітет і територіальну цілісність», — наголошується в заяві.

Нагадаємо, цього року Литва та Китай опинилися чи не на межі розриву дипломатичних відносин. Конфлікт спровокувало рішення Вільнюса відкрити в країні дипломатичне представництво Тайваню, чию незалежність різко відкидає китайська влада. При цьому СШ та ЄС підтримали Вільнюс.

Джерело

Залишити коментар