Україна

Київ чекає від НАТО конкретики щодо ПДЧ — Зеленський

Київ чекає від НАТО конкретики щодо ПДЧ - Зеленський

Фото: president.gov.ua Зеленський домагається ПДЧ від НАТО

Безпека України в довгостроковій перспективі може бути гарантована тільки вступом до Альянсу, вважає глава держави.

Президент Володимир Зеленський обговорював напередодні з президентом Франції Еммануелем Макроном перспективу членства України в НАТО. Він заявив, що і досі чекає конкретики в питанні плану дій з підготовки до членства в альянсі (ПДЧ). Про це Зеленський розповів в опублікованому в суботу, 17 квітня, інтерв’ю британській газеті The Daily Telegraph.

Зеленський наголосив, що безпека України в довгостроковій перспективі може бути гарантована тільки вступом у НАТО.

«Тільки вступ України в НАТО може гарантувати довгострокову безпеку і мир», — сказав Зеленський після обговорення даної теми з президентом Франції Еммануелем Макроном.

Як уточнює видання, український лідер підтвердив свою підтримку ідеї проведення зустрічі президентів Росії і США Володимира Путіна і Джо Байдена. Зеленський сподівається, що господар Білого дому заявить на саміті про «необхідність конструктивних переговорів про завершення війни на Донбасі». На думку Зеленського, американо-російська зустріч на вищому рівні може призвести до зменшення напруженості на сході України. За його словами, нове загострення напруженості є випробування «для Європи і Заходу в цілому».

«Цей конфлікт визначить те, чи збережеться по-справжньому демократичний порядок, чи буде працювати принцип недоторканності кордонів і чи будуть країни самостійно визначати свою долю», — зазначив Зеленський.

«Ми вже знаходимося в кризовій ситуації. Тому важливо, щоб наші спільні зусилля дали плоди і щоб всім стало очевидно, що агресивні дії і погрози нікому не принесуть користі», — додав він.

Також Зеленський звинуватив Москву в спробі чинити тиск на країни Заходу і випробувати на міцність їх відносини з Києвом шляхом зосередження сил поблизу українського кордону. Він запевнив, що дивиться на ситуацію «абсолютно тверезо» і не відкидає жодного з розглянутих варіантів розвитку подій.

Раніше Зеленський заявив, що відчуває підтримку Макрона в питанні отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО.

Джерело

Залишити коментар