Світ

КДБ Білорусі готував вбивство Шеремета — ЗМІ

КДБ Білорусі готував вбивство Шеремета - ЗМІ

Опубліковано запис розмови, на якому людина, з голосом, схожим на голос екс-глави КДБ, дає завдання підірвати журналіста.

Секретні спецслужби Білорусі за наказом тоді ще президента країни Олександра Лукашенка обговорювали можливість вбивства журналіста Павла Шеремета. Про це повідомляє EUObserver з посиланням на аудіозапис, наданий колишнім співробітником спецзагону Алмаз Ігорем Макаром владі ЄС для проведення розслідування. У Нацполіції України в понеділок, 4 січня, також повідомили про отримання матеріалів щодо можливих замовників вбивства.

На записі, зробленому в квітні 2012 року, на той момент глава КДБ Білорусі Юрій Зайцев обговорює з двома співробітниками спецзагону Алмаз варіанти усунення Шеремета, який на той момент жив у Росії.

«Зробимо закладку якусь і так далі, щоб цього щура… ні рук, ні ніг не зберуть. Все щоб було, як натуральне, це не так впливає на свідомість людей», — говорила на записі людина з голосом, схожим на голос екс-глави КДБ.

Також у записі обговорювалися варіанти вбивства колишніх співробітників спецслужб Білорусі, які стали опонентами режиму Лукашенка і тих, хто виїхав до Німеччини. Повідомляється, що «президент чекає цих чітких заходів», а методи «втопити, розстріляти» визнані неактуальними — стоїть завдання «спровокувати природний підрив, пожежу, вбивство і всі інші речі». Йшлося про вбивство Олега Алкаєва, Володимира Бороданя і В’ячеслава Дудкіна.

Тим часом прес-служба Нацполіції повідомляє, що в грудні минулого року «слідство Нацполіції отримало за допомогою Служби зовнішньої розвідки України певну інформацію, що має інтерес в розслідуванні підриву журналіста Павла Шеремета в 2016 році».

«Документи і аудіозаписи, крайні з яких датовані 2012 роком, вже надійшли в розпорядження слідства і становлять інтерес з точки зору встановлення замовників злочину», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що фрагменти інформації, яка є в розпорядженні слідства Нацполіції, опубліковані в мережі Інтернет. На оприлюднених записах невстановлені особи обговорюють питання вбивства журналіста Павла Шеремета. Зокрема, обговорювався варіант отруєння з використанням токсичних речовин, а також підрив.

«Наразі слідство Нацполіції отримало дозвіл на проведення слідчих дій в одній з європейських країн», — повідомили в поліції, додавши, що особу-розпорядника інформації, яка передається, запросили для проведення необхідних слідчих дій.

Вбивство журналіста Павла Шеремета — один з найбільш резонансних злочинів останніх років в Україні. Довгий час у слідства не було жодного підозрюваного у вбивстві журналіста.

12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков несподівано повідомив про затримання підозрюваних у справі Шеремета. Ними стали волонтери АТО і медики Андрій Антоненко, Юлія Кузьменко, Інна та Владислава Грищенки, а також Яна Дугар.

Ветеран АТО Андрій Антоненко перебуває в СІЗО вже більше року. При цьому повідомлялося, що слідству не вдалося встановити організаторів вбивства Павла Шеремета, а всі обвинувачені у виконанні не визнали своєї провини.

Джерело

Залишити коментар