Світ

Канцлер Шольц. Німеччина відкриває нову еру

Канцлер Шольц. Німеччина відкриває нову еру

У Німеччині новий канцлер

Німецький Бундестаг у середу, 8 грудня, обрав Олафа Шольца канцлером Німеччини замість Ангели Меркель, яка обіймала посаду 16 років.

  У це ще довго важко буде повірити, але Ангела Меркель більше не канцлер Німеччини. З 8 грудня її змінив соціал-демократ Олаф Шольц. Чого чекати від нового німецького канцлера?  

Людина Меркель

  Олафу Шольцу 63 роки, він перебуває у Соціал-демократичній партії Німеччини. Останні три роки він обіймав посаду віце-канцлера та міністра фінансів в уряді Меркель. У 2011 — 2018 роках Шольц працював бургомістром Гамбурга.  

Канцлер Шольц. Німеччина відкриває нову еру

EPA  

Питання МЗС

  Посаду міністра закордонних справ в уряді Шольца займе співголовка Партії зелених 41-річна Анналена Бербок. Вона одночасно стане і першою жінкою на цій посаді, і наймолодшим міністром закордонних справ в історії Німеччини.   У той час, як соціаліст Олаф Шольц висловлюється на теми зовнішньої політики обережно і обтічно, Бербок і до виборів, будучи в опозиції, і після них досить різко критикувала Москву і рішуче висловлювалася щодо протистояння з Китаєм.   Зелені взагалі обіцяють будувати зовнішню політику, ґрунтуючись на європейських цінностях та захисті громадянських свобод та прав людини.   Будучи в опозиції, Бербок закликала уряд негайно зупинити будівництво другої черги російського газопроводу Північний потік, а тепер, коли він уже збудований, закликає не вводити його в дію.  

Канцлер Шольц. Німеччина відкриває нову еру

EPA  

Що буде із потоком?

  Але соціалісти проект Північний потік — 2 підтримують, і німецькі оглядачі особливо наголошують, що це болюче питання абсолютно не згадане у коаліційному договорі: сторони «погодилися не погоджуватися», поки триває перевірка відповідності проекту європейським законам, і газ все одно ще не постачається.   Бербок готова боротися і з Китаєм, з яким попереднім урядам Німеччини набагато більше подобалося торгувати, іноді м’яко чимось дорікаючи.   «Ми, європейці, не повинні себе принижувати. Ми – один із найбільших ринків у світі, і Китай дуже зацікавлений у європейському ринку. Якщо ми закриємо ринок для товарів з таких регіонів, як Сіньцзян, де примусова праця – це звичайна практика, це буде великою проблемою для такої країни-експортера, як Китай», — сказала Бербок в інтерв’ю берлінській газеті Tageszeitung.   «Такий тон був немислимий в уряді Меркель. Канцлер, яка покидає пост, відіграла найважливішу роль в укладанні спірного договору про інвестиції між ЄС і Китаєм, який зараз поставлений на паузу», — зауважив з цього приводу журнал Focus у статті, в заголовку якої Анналена Бербок названа «воїном холодної війни».   Яка зовнішня політика Німеччини буде у справах, а не заявах – залежить, на думку німецьких оглядачів, від того, наскільки канцлер-соціаліст Шольц зможе і захоче обмежити свободу дій Анналени Бербок. За Ангели Меркель, зазначають вони, зовнішня політика формувалася в апараті канцлера, а міністр закордонних справ (останнім був соціаліст Хайко Маас) виступав радше виконавцем.    

Джерело

Залишити коментар