Світ

Кабмін затвердив договір про ЗВТ із Туреччиною

Кабмін затвердив договір про ЗВТ із Туреччиною

Фото: Пресс-служба президента Украины Кабмін схвалив проект угоди про вільну торгівлю з Туреччиною

Договір сприятиме зростанню експорту, створенню нових робочих місць, трансферу технологій та обміну досвідом, наголосили в Кабміні.

  Завтра Україна і Туреччина підпишуть угоду про зону вільної торгівлі. Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну в середу, 2 лютого.   Угоду підпишуть «завтра за присутності президентів України і Туреччини», уточнив Прем’єр.   На засіданні Кабмін схвалив проект угоди, який було доопрацьовано у секретаріаті Кабміну.   «Укладання угоди сприятиме активізації торгівлі між Україною та Турецькою Республікою, зростанню експорту, створенню нових робочих місць, трансферу технологій, обміну досвідом, створенню сприятливих умов для забезпечення покращення доступу товарів і послуг на ринки України і Турецької Республіки», — сказано в пояснювальній записці до проекту.   Загалом Кабмін затвердить чотири угоди з Туреччиною:  

  • рамкову угоду про співпрацю у сфері високих технологій, авіаційної та космічної галузей,
  • про співробітництво у сфері молодіжної політики,
  • зміни до угоди про посилення співпраці між правоохоронними органами країн,
  • угоду про ЗВТ.

  «Таким чином, усі чотири угоди, які ми затвердимо сьогодні, завтра планують підписати», — резюмував Шмигаль.   Нагадаємо, раніше обсяг зовнішньої торгівлі України зріс на 37%. Експорт товарів з України за 2021 рік становив 68,088 млрд доларів. Імпорт зріс до 73,289 млрд доларів.   Також повідомлялося про випадки блокування експорту в ЄС. Європейські країни штучно обмежують експорт українських товарів, заявили у Мінінфраструктури.  

Джерело

Залишити коментар