Світ

Історичний момент. Старт вакцинації від Covid-19

Історичний момент. Старт вакцинації від Covid-19

Маргарет Кінан — перша людина у Великобританії, вакцинована від коронавірусу

У Великобританії стартувала вакцинація від COVID-19, а лідирує серед країн світу за кількістю замовленої вакцини від коронавірусу Канада.

  Великобританія першою в світі почала масову вакцинацію від коронавірусу. 90-річна британка Маргарет Кінан виявилася першою людиною на планеті, яка отримала вакцину від COVID-19 поза клінічних випробувань, в рамках масової програми імунізації населення.   Для Національної служби охорони здоров’я Великобританії (NHS) це буде найбільша кампанія масової вакцинації в історії. Інші країни теж не відстають.   Корреспондент.net зібрав інформацію про довгоочікуваний запуску вакцинації.  

Попереду планети всієї

  Маргарет Кінан зробили щеплення вранці 8 грудня в лікарні при університеті Ковентрі. Жінка назвала її найкращим подарунком до дня народження — вже наступного тижня їй виповниться 91 рік — і зазначила, що стати першим офіційно вакцинованим британцем для неї «велика честь».   «Раджу всім, кому пропонують вакцинацію, пройти її — якщо я можу зробити таке щеплення в 90 років, то і ви теж можете», — звернулася до співвітчизників Кінан. Вона родом з Північної Ірландії, але прожила в Ковентрі більше 60 років.   Тепер жінка сподівається провести зимові свята з родиною і друзями — після того, як провела більшу частину року сама через пандемію COVID-19. Кінан — двічі мама і чотири рази бабуся.   Другу дозу вакцини, як і інші пацієнти, вона повинна отримати через 21 день — для формування повноцінного імунітету до COVID-19.   48-річний працівник будинку для людей похилого віку Крейг Аткін був першим, кого вакцинували в Уельсі. «Це було страшно», — сказав він додавши, що тремтів, але тепер відчуває, що може посміхатися, передає його слова BBC.   У Аткінса діабет, і він повідомив, що раніше не робив щеплень від грипу. «Я був першим, хто отримав це (вакцину) тут, і це свого роду стрибок у невідомість», — сказав він BBC Wales.   У вівторок, 8 грудня, в Британії вакцинують людей в 50 лікарнях по всій країні. В першу чергу прищеплюють людей з груп ризику — медичних працівників та людей похилого віку віком, старших за 80 років.   У найближчі тижні британці отримають 800 тис. доз вакцини Pfizer / BioNTech, а до кінця місяця ця цифра, як очікується, зросте до 4 млн.   Міністр охорони здоров’я Великобританії Метт Хенкок заявив, що з трепетом спостерігав за початком вакцинації і назвав цей момент «тріумфом науки і людської винахідливості». А британський прем’єр Борис Джонсон, який сьогодні відвідав центр вакцинації в лондонській лікарні Гая, подякував співробітникам NHS, а також всім вченим, які працювали над розробкою вакцини.   Великобританія сильніше за багатьох інших європейських країн постраждала від пандемії — тут від COVID-19 померли понад 60 тисяч осіб.  

Історичний момент. Старт вакцинації від Covid-19

EPA Вакцинація від коронавірусу  

США йдуть слідом

  Управління з питань якості продовольства і медикаментів США підтвердило ефективність в 95% вакцини від коронавірусу компаній Pfizer і BioNTech. Такий рівень ефективності досягається через сім днів після введення другої дози вакцини.   США почнуть масову вакцинацію на наступному тижні. Першими щеплювати будуть медиків. У країні очікують повернення до нормального життя вже в квітні або травні 2021 року.   Шатати залишаються лідерами за кількістю тих, що заразилися коронавірусом. У країні з початку пандемії виявили 14,6 мільйона інфікованих.  

Канада не шкодує коштів

  Канада лідирує серед країн світу за кількістю замовленої вакцини від коронавірусу.   У Канади є домовленості на постачання вакцини для щеплення 153,9 мільйона осіб (410% населення країни). На другому місці за кількістю замовленої вакцини Великобританія (може прищепити 295% свого населення). На третьому — Австралія (може прищепити 269% населення)   У Канаді будуть використовувати вакцини різних виробників, зокрема, від компаній Moderna і Pfizer / BioNTech. Вакцинація може початися вже наступного тижня, заявив 7 грудня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.  

Джерело

Залишити коментар