Світ

Іран назвав умову для США щодо ядерної угоди

Іран назвав умову для США щодо ядерної угоди

Фото: Getty АЕС в Ірані

Тегеран не має наміру робити кроки назустріч Вашингтону до повного скасування всіх американських санкцій.

Іран не планує прямі або опосередковані переговори зі Сполученими Штатами на зустрічі у Відні 6 квітня, на якій буде обговорюватися повернення до дотримання умов ядерної угоди, заявив іранський заступник міністра закордонних справ Аббас Аракчі, пише IRNA 4 квітня.

«Ми будемо вести переговори з країнами групи 4 + 1 (РФ, КНР, Великобританія, Франція і ФРН — ред) і розповімо їм про свої вимоги і умови для повернення США до ядерної угоди. Наша вимога — виконання США всіх своїх зобов’язань щодо СВПД і зняття санкцій. Після цього ми перевіримо їхні дії і повернемося [до виконання своїх зобов’язань]», — сказав Аракчі.

Тегеран не має наміру робити кроки назустріч США до повного скасування всіх американських санкцій проти Ірану, наголосив дипломат.

Ядерна угода. США і Іран ставлять ультиматуми

У п’ятницю Вашингтон підтвердив свою участь у зустрічі у Відні. Зокрема, планується обговорити, які кроки має зробити Іран для повернення до ядерної угоди.

«Поки ще рано і ми не очікуємо негайного прориву, оскільки нас чекають важкі переговори. Але ми вважаємо, що це здоровий крок вперед», — заявив представник Держдепу Нед Прайс.

Штати поки не розраховують на прямі переговори з Іраном, але «залишаються відкритими до такої можливості», — зазначив Прайс.

Європейські країни-учасниці формату 4 + 1 також висловили готовність сприяти поверненню США в угоду.

Раніше Іран і Китай підписали всеосяжну угоду «про політичне, стратегічне і економічне співробітництво». КНР зобов’язалася в найближчі 25 років інвестувати в Іран в обмін на стабільні поставки нафти. За масштабом сума порівнянна з ВВП ісламської республіки.

Отримавши політичну і фінансову підтримку з Піднебесної, Тегеран зможе більш впевнено почуватися в контактах з Вашингтоном щодо скасування санкцій, введених при Дональді Трампі через роботу Ірану з ядерної та ракетної програм.

Джерело

Залишити коментар