Україна

Інфекціоніст розповіла, як відрізнити коронавірус від грипу

Інфекціоніст розповіла, як відрізнити коронавірус від грипу

Фото: aif.ua Симптоми обох захворювань дуже схожі

Симптоми в обох захворювань можуть бути дуже схожими, але є один показник, який дозволяє їх розрізнити.

Ключовим фактором, за яким можна відрізнити COVID-19 від грипу, щоб почати адекватне лікування, є рівень кисню в крові. Про це розповіла інфекціоніст, медичний експерт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Катерина Булавінова в ефірі телеканалу 1+1.

Вона зазначила, що кількість госпіталізованих за добу пацієнтів буде зростати, оскільки почався сезон грипу. Але сприяти раціональній госпіталізації може пульсоксиметрія.

«І ви ніколи в житті не відрізните одного пацієнта від іншого, а тому будь-який пацієнт з високою температурою і різними симптомами буде вам потенційно здаватися грипом, коронавірусом або грипом з коронавірусом. Але нагадую всім, що через те, що місць в лікарнях не багато і госпіталізація повинна бути раціональною, то головне при госпіталізації — пульсоксиметр, тобто рівень кисню в крові. Якщо у людини цей рівень 92 — це за українським протоколом, то він вже повинен бути госпіталізований і отримувати кисневу підтримку», — сказала лікар.

Вона зазначила, що пересічні українці і навіть деякі лікарі продовжують використовувати «фуфломіцини» або антибіотики, які не лікують ні грип, ні коронавірус, замість того, щоб виміряти рівень кисню в крові і почати, за необхідності, кисневу терапію.

Раніше Булавінова розповіла про небезпеку поєднання грипу та COVID-19. Імовірність летального результату збільшується удвічі, якщо пацієнт одночасно заразився грипом і коронавірусом.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар