Світ

Європарламент розкритикував Україну за суди й олігархів

Європарламент розкритикував Україну за суди й олігархів

Фото: dpa Звіт щодо України був затверджений 53 голосами «за»

Євродепутати розкритикували спроби Києва чинити політичний тиск на незалежні економічні інститути і правоохоронні органи.

Влада України робить недостатні зусилля з реформування судової влади та веде слабку боротьбу з олігархами. Про це йдеться в звіті про імплементацію Угоди про асоціацію України і ЄС, який прийняв комітет Європарламенту із закордонних справ, повідомляє Європейська правда у вівторок, 10 листопада.

Зазначено, що звіт був затверджений 53 голосами «за», 7 «проти», 8 членів комітету утрималися.

Євродепутати похвалили Україну за прогрес у виконанні зобов’язань, взятих на себе щодо Угоди про асоціацію з ЄС, особливо в сферах сільського господарства, енергетики, банківської справи, децентралізації, цифрової економіки, навколишнього середовища і виборчих процедур.

Однак вони попередили, що необхідно провести низку реформ, щоб уникнути відкату. Також комітет виділив судову систему як один з інститутів, який користується найменшою довірою в Україні.

Євродепутати розкритикували спроби української влади чинити політичний тиск на незалежні економічні інститути і правоохоронні органи, і висловили розчарування відсутністю прогресу в ліквідації олігархії в країні.

За словами депутатів Європарламенту, істотні результати в боротьбі з корупцією вкрай необхідні для збереження підтримки реформ серед громадян.

«Шлях, яким країна йшла з часів Революції гідності, вражає. Величезні виклики залишаються: агресія Росії, пандемія COVID-19 і діяльність тих, хто продовжує ігнорувати верховенство права і зусилля із боротьби з корупцією. Справжні реформатори в Україні заслуговують нашої постійної підтримки, щоб виправдати очікування своїх громадян», — заявив доповідач Європарламенту, німецький депутат Міхаель Галер.

Нагадаємо, в Європарламенті виступили проти розпуску КСУ. Провідні євродепутати, які займаються питаннями України, назвали ініціативу президента Володимира Зеленського «дуже сумнівною», додавши, що вона порушує Конституцію.

Також в Європарламенті закликали Україну відновити функції НАЗК, що суперечить позиціям рішення КСУ.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар