Світ

ЄС збирає допомогу постраждалій від землетрусів Хорватії

ЄС збирає допомогу постраждалій від землетрусів Хорватії

Фото: twitter.com/deepak_dhabalia Хорватія постраждала від землетрусів

На місце стихійного лиха направляють житлові контейнери, утеплені намети, спальні мішки, ліжка і електричні обігрівачі.

Євросоюз в середу включив свій механізм цивільного захисту для надання допомоги Хорватії, яка протягом трьох останніх днів страждала від руйнівних землетрусів. Про це в четвер, 31 грудня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Я дуже вдячний країнам, які негайно прийшли на допомогу Хорватії в цей важкий час», — заявив європейський комісар з кризового управління Янез Ленарчич, який прибув у середу в Загреб разом із заступником голови Єврокомісії Дубравкою Шуйцею.

Механізм цивільного захисту ЄС зайнявся наданням термінової допомоги Хорватії, після того як Загреб звернувся із запитом до Брюсселя. Як повідомляється в комюніке Єврокомісії, негайну допомогу запропонували Австрія, Болгарія, Чехія, Франція, Греція, Угорщина, Італія, Литва, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Швеція і Туреччина (не є членом ЄС, але учасниця механізму цивільного захисту — ІФ).

Для Хорватії зібрали житлові контейнери, утеплені намети, спальні мішки, ліжка і електричні обігрівачі.

Служба управління надзвичайними ситуаціями ЄС — Copernicus — допомагає складати супутникові карти оцінки збитку постраждалих територій. Координаційний центр ЄС, що працює цілодобово і без вихідних, підтримує контакти з хорватською владою, зазначається в повідомленні.

Нагадаємо, в Хорватії сталася низка землетрусів. Близько 90% населення хорватського міста Глина залишилися без житла в результаті землетрусу, що стався.

Також повідомлялося, що будівля посольства України в хорватському Загребі отримала пошкодження в результаті землетрусу.

Джерело

Залишити коментар