Світ

ЄС вперше закупить зброю для України

ЄС вперше закупить зброю для України

Фото: facebook.com/TerritorialDefenseForces Україна отримає ще більше зброї від Європи

Євросоюз профінансує закупівлю летальної зброї для України, а також палива та медикаментів.

Євросоюз вперше в історії профінансує закупівлі та постачання летальної зброї третій країні – Україні. Про це у неділю, 27 лютого, повідомив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

«Інше табу знято, табу щодо того, що ЄС не надає зброї під час війни. Так, ми це робимо. Ця війна вимагає нашої участі для того, щоб підтримати українську армію. Ми живемо у безпрецедентний час», — сказав він.

Дипломат уточнив, що на сьогоднішньому засіданні Європейської ради з питань закордонних справ «ми запропонуємо використати Європейський фонд миру для двох термінових заходів, щоб профінансувати постачання летальних матеріалів українській армії, як і терміново необхідні паливо, захисне обладнання та медичні постачання».

Також Боррель повідомив, що віддав доручення «встановити механізм, щоб координувати запити української армії для того, щоб разом із державами-членами ми могли реагувати найбільш ефективним чином».

Крім того, ЄС розгляне додатковий список осіб, до яких буде вжито обмежувальних заходів.

«Ми розглянемо додатковий список осіб – олігархів, до яких ЄС застосує санкції. Ми націлені на еліту путінського режиму, яка отримує фінансові вигоди від системи», – уточнив Боррель.

Також сьогодні стало відомо, що ЄС закриває авіапростір для російської авіації.

Джерело

Залишити коментар