Світ

Єреван: Половина населення залишила Карабах

Єреван: Половина населення залишила Карабах

Фото: Скриншот из видео Багато насления пункти Карабаху спорожніли

У регіоні налічується близько 150 тисяч жителів, 90 тисяч — залишила Карабах, але частина повернулася після припинення боїв.

У Вірменії заявляють, що після початку бойових дій територію Нагірного Карабаху і територію прилеглих районів Азербайджану залишили близько 90 тисяч осіб, пише Радіо Свобода.

Зазначається, що населення Карабаху до активізації бойових дій становило близько 150 тисяч осіб. Велика частина жителів залишила Степанакерт ще до підписання угоди про перемир’я з 10 листопада. Після його підписання тисячі етнічних вірмен почали залишати райони, які повинні перейти під контроль Азербайджану.

Водночас мер Степанакерта Артур Саргсян заявив, що від 20 до 30% населення міста повернулися після припинення бойових дій.

Відповідно до угоди, Вірменія повинна передати Азербайджану низку територій.

Так, до 15 листопада повинен бути переданий Кельбаджарський район, до 20 листопада — Агдамський район, а до 1 грудня — Лачинський район.

При цьому буде створено Лачинський коридор (шириною 5 км), який буде забезпечувати зв’язок Нагірного Карабаху з Вірменією і при цьому не буде зачіпати місто Шушу.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар