Політика

Якщо ми будемо «стелитися» під будь-кого, у нас завжди буде слабкий суверенітет: Балабан про закриття справи проти Байдена

Якщо ми будемо "стелитися" під будь-кого, у нас завжди буде слабкий суверенітет: Балабан про закриття справи проти Байдена

Телеканал ZIK

Малоймовірним є те, що закрити справу вимагав саме президент України Володимир Зеленський

Якщо Україна кожного разу буде під когось стелитися, ми завжди будемо із слабкою суб’єктністю і слабким суверенітетом.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK  під час включення заявив кандидат політичних наук Ростислав Балабан.

Експерт прокоментував закриття Національною поліцією України кримінального провадження про нібито втручання ексвіцепрезидента Сполучених Штатів Америки, переможця президентських виборів Джо Байдена в роботу колишнього генерального прокурора Віктора Шокіна.

Зокрема, зі слів Балабана, якщо Україна бореться за правову державу, всі справи потрібно розслідувати до кінця, незалежно від того, чи хтось виграє вибори, чи не виграє.

«Якось воно все не на часі і шито білими нитками. Тому потрібно розслідувати до кінця. І я не вірю у випадковість, що напередодні результатів президентських виборів у США в Україні дійшли висновку, що справа немає підстав, чи об’єкту, чи суб’єкту», – зазначив політичний експерт.

А якщо й справді були підстави для закриття кримінального проводження, продовжив Ростислав Балабан, правоохоронні органи мали б більш детально пояснити це українському суспільстві.

«Це, насправді, дуже важливо. Бо якщо ми поступаємось якимись економічними інтересами на користь якогось рішення, заради якоїсь позики, то все це виглядає досить сумно», – сказав він.

Балабан додав, що малоймовірним є те, що закрити цю справу вимагав саме президент України Володимир Зеленський, але упереджене відношення в Україні до Байдена все ж спостерігається.

«Не важливо, з якого боку це упереджене відношення, з якого рівня, ми маємо керуватися виключно законом. Якщо Україні нанесені збитки, ми маємо ці збитки повернути, компенсувати, захистити. А якщо ми кожного разу будемо стелитися під будь-кого – під хороших, зелених, червоних, американців, канадійців, – ми завжди будемо із слабкою суб’єктністю і слабким суверенітетом», – акцентував Ростислав Балабан.

Як повідомляли, Національна поліція закрила кримінальне провадження про нібито втручання ексвіцепрезидента Сполучених Штатів Америки, переможця президентських виборів Джо Байдена в роботу колишнього генерального прокурора Віктора Шокіна.

Новини за темою: Опубліковано записи розмов, як Керрі і Байден наказали Порошенку звільнити Шокіна

Нагадаємо, у січні цього року Віктор Шокін вимагав від Державного бюро розслідувань відкрити кримінальне провадження стосовно ексвіцепрезидента США Джо Байдена за незаконний вплив на нього як на генпрокурора України. Зокрема, Байден вимагав звільнити його в обмін на безперешкодне надання Україні державної гарантії США на суму 1 млрд доларів.

Через кілька днів після цього, ексгенпрокурор заявив, що у вересні 2019 року його отруїли ртуттю, через що він ледь не помер. На його думку, до цього міг бути причетний Джо Байден.

31 січня Державне бюро розслідувань передало в Національну поліцію заяву Віктора Шокіна про факти втручання в його роботу колишнього віцепрезидента США, а в лютому ДБР зареєструвало кримінальне провадження про можливий тиск Байдена на нього. Причиною тиску, вважає Шокін, стало розслідування ОГП стосовно компанії Burisma, членом ради директорів якої був син Байдена Хантер.

У травні 2020 року суддя Печерського районного суду Києва Сергій Вовк зобов’язав Офіс генерального прокурора внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань інформацію про можливе втручання американського посадовця в діяльність Шокіна.

Источник

Залишити коментар