Світ

Як у світі намагаються боротися з Омікроном

Як у світі намагаються боротися з Омікроном

Фото: Getty Images В Амстердамі жорстко розганяли протестувальників проти локдауну

Локдаун у Нідерландах, бустерні щеплення в Ізраїлі, обов’язкове носіння масок у Франції. Сьогодні використовуються усі можливі способи.

  Новий 2022 рік світ зустрів з надією на закінчення пандемії коронавірусу — і розумінням того, що найближчим часом цього не відбудеться.   Швидке поширення неймовірно заразного Омікрон-варіанту спричинило різкий сплеск заражень у багатьох державах, і це змушує владу вводити нові обмежувальні заходи. Як намагаються боротися з Омікроном у різних країнах.    

Ізраїль: бустерні щеплення

  Флагман масової вакцинації від COVID-19 Ізраїль, який ще в грудні 2020 року почав вакцинувати своїх жителів, знову робить ставку на щеплення. Раніше країна схвалила застосування четвертої дози вакцини для протидії хвилі заражень Омікроном.   Першими щеплення мали отримати люди з ослабленим імунітетом, але з 9 січня на неї можуть розраховувати всі жителі Ізраїлю, старші за 60 років і медичний персонал.    

Нідерланди та Австрія: локдаун

  Щоб стримати сплеск заражень Омікроном, Нідерланди ще у грудні запровадили загальнонаціональний локдаун. До 14 січня всі несистемотворні підприємства залишаються закритими, школи планують відкритися 9 січня.   Жорсткі заходи стримування, які суттєво вплинули на святкування в країні Різдва та Нового року, у багатьох у країні викликали різке неприйняття. 2 січня на акцію протесту в Амстердамі проти антиковидних заходів та продовження локдауну вийшли тисячі людей – всупереч забороні масових зборів.   Розгін протесту в Амстердамі: копи спустили собак Тритижневий локдаун наприкінці листопада запровадила й Австрія. Зараз у більшості регіонів вимога самоізоляції поширюється лише на невакцинованих жителів країни, яким дозволено виходити з дому лише для виконання необхідних дій, таких як купівля продуктів або відвідування лікаря.      

Німеччина: суперечки про карантин

  Німеччина готується до приходу хвилі заражень Омікроном, незабаром після різдвяних свят запровадивши нові обмеження на число учасників приватних зборів та заборонивши проведення великих заходів.   У той же час, Німеччина виключила зі списку регіонів з поширенням мутацій коронавірусу Велику Британію та вісім країн на півдні Африки, класифікувавши їх як регіони з високим рівнем захворюваності на ковід. Це означає, що для туристів з цих країн умови в’їзду до ФРН спрощені: тим, хто був повністю вакцинований, більше не потрібно дотримуватися карантину.   Обговорюється можливість скорочення 14-денного карантину для жителів Німеччини з позитивним тестом на коронавірус. Приводом стало занепокоєння експертів, які заявили, що у разі одночасної ізоляції надто великої кількості людей виникне нестача персоналу на основних об’єктах інфраструктури – наприклад, у системі охорони здоров’я, у поліції та пожежній службі.   ФРН може наслідувати приклад Франції та Іспанії, де період ізоляції скорочено з десяти до семи днів. Проте у Франції це поширюється лише на тих, хто пройшов повну вакцинацію.   Варіант Омікрон до кінця грудня 2021 став домінуючим у Франції, у зв’язку з чим кількість заражень почала різко зростати.   Намагаючись стримати поширення інфекції, влада країни запровадила нові обмеження, скоротивши з 3 січня кількість учасників масових заходів у приміщеннях до 2 тисяч осіб, і до 5 тисяч – на відкритому повітрі. Цей припис діятиме протягом трьох тижнів.   Крім того, роботодавців зобов’язали забезпечити працівникам можливість працювати з дому, щонайменше, три дні на тиждень. Заборонено також продавати та приймати їжу та напої у громадському транспорті далекого прямування та в кінотеатрах.   У центральних кварталах міст знову обов’язково носити маски. При цьому від запровадження локдауну та комендантської години влада відмовилася — за словами міністра охорони здоров’я Олів’є Верана, це повністю паралізувало б життя в країні.      

Японія та Таїланд: посилення умов в’їзду

  Поки що більшості азіатських країн вдавалося стримувати поширення Омікрон-варіанту, проте багато хто з них готується до збільшення кількості заражень. Останніми днями значний сплеск захворюваності спостерігався, наприклад, в Індії.   Уряди Таїланду та Японії останніми тижнями відновили заходи щодо обмеження в’їзду іноземців — відразу після того, як у цих країнах були виявлені перші випадки інфікування Омікроном.   Для Японії, де діють одні з найжорсткіших вимог, це означає, що більшості іноземних громадян заборонено в’їзд до країни. У Таїланді, туристичний сектор якого постраждав під час пандемії, туристам з інших країн все ще дозволено в’їзд, але вони мають пройти карантин. Програма Test & Go тимчасово призупинена.   Джерело: Російська служба DW      

Джерело

Залишити коментар