Світ

Гуляння в карантин. Підпільні ресторани Парижа

Гуляння в карантин. Підпільні ресторани Парижа

Ресторанний скандал в Парижі

У Парижі поліція розслідує шикарні підпільні вечірки, що проводилися в приватному клубі в порушення всіх правил введеного у Франції карантину.

  Не Велюром єдиним. У Франції, як і в Україні, в період жорсткого карантину підпільно працюють елітні заклади громадського харчування.   Один з таких у Парижі виявили журналісти телеканалу М6. У ресторан можна було пройти через замаскований вхід у житловому будинку. Коли туди під виглядом гостя пробрався репортер телеканалу, йому сказали, що люди, які туди входять, повинні зняти маски: «Це територія, де немає коронавірусу».   Історія привела до великого скандалу, адже виявилося, що послугами підпільних ресторанів могли користуватися навіть вищі державні чиновники.  

Непросте місце

  За даними журналістів, ціни в меню підпільного закладу стартували з 160 євро і могли досягати 490 євро з людини.

  Також телеканал показав кадри з іншої таємної вечері в розкішному місці. Голос за кадром говорить, що гості платили 220 євро з людини, а деякі цілували один одного в щоки, ігноруючи всі правила дистанціювання.   Крім того, за кадром чутно жінку, яка стверджує, що «на цьому тижні я вечеряла в двох-трьох ресторанах — так званих підпільних ресторанах — з деякими міністрами».  

Наслідки

  Міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен наказав провести розслідування, заявивши, що подібні збори, що порушують обмеження, є «абсолютно неприйнятними».   Міністр економіки Франції Бруно Ле Мер також висловив стурбованість з приводу інформації, опублікованої журналістами, і наполягав на тому, що «всі міністри без винятку шанують правила, і ніхто з них не вважає, що у них є якийсь спеціальний дозвіл».  

Український приклад

  У квітні 2020 року програма журналістських розслідувань Наші гроші опублікувала матеріал, в якому йшлося про те, що депутат парламенту від партії Слуга народу і ресторатор Микола Тищенко проводить у своєму ресторані Велюр зустрічі з українськими чиновниками і політиками.   При цьому в Києві діяли карантинні обмеження, згідно з якими робота закладів громадського харчування була заборонена.   У липні 2020 року Велюр знову порушив обмеження. У соцмережах ресторану опублікували повідомлення про те, що чекають гостей до шостої ранку. Хоча перед цим Кабінет міністрів затвердив постанову, згідно з якою було заборонено роботу ресторанів, барів, кафе і нічних клубів після 23:00.    

Джерело

Залишити коментар