Світ

Гонитва за лайком. Люди помирають через селфі

Гонитва за лайком. Люди помирають через селфі

Чим небезпечні селфі?

Найбільш частою причиною смертельних випадків унаслідок селфі є падіння з висоти — на них припадає третина всіх смертей.

  У світі різко зросла кількість смертельних випадків, пов’язаних із селфі. У 2021 році вже зареєстровано 24 випадки смерті сміливців, які перебували в пошуках ідеального фото, в той час як у 2020 році їх було 7.  

Статистика

  Найбільш частою причиною смертельних випадків унаслідок селфі є падіння з висоти — на них припадає третина всіх смертей, згідно з даними, зібраними британською фірмою з оцінки ризиків і безпеки Rhino Safety. За падіннями слідують утоплення — на них припадає, приблизно, кожна п’ята смерть. Чоловіки (64%) більш ніж удвічі частіше помирають під час спроби зробити селфі, ніж жінки (30%).   З тих пір, як у 2011 році дослідники почали відстежувати смертельні випадки, пов’язані з селфі, найбільше випадків було зареєстровано в Індії — 184, при цьому на другому місці США (25 випадків) та на третьому — Росія (19 випадків).  

Не тільки туристи

  Найчастіше небезпечні селфі роблять туристи, але експерти вказують, що співробітники, які працюють в умовах підвищеного ризику, також наносять собі шкоду. Так, у липні китайська крановниця Сяо Цюмей впала з висоти 160 футів і померла, знімаючи відео для своїх 100 тисяч підписників у соціальних мережах. У тому ж місяці, коли померла 23-річна Цюмей, туристка Софія Чунг розбилася на смерть, роблячи селфі на краю водоспаду в Гонконзі. Чунг, у якої на момент смерті було всього близько 6000 підписників в Instagram, часто публікувала фотографії з небезпечних місць.   У тому ж місяці відвідувачі Бірлінг Геп у Східному Суссексі були помічені за фотографуванням на кручі, що швидко руйнувалася. На одному кадрі жінка тримає чоловіка за ноги, поки він дивиться через край, а на іншому — інша жінка стоїть за декілька дюймів від краю, а товариш тримає її за куртку. Знаки в районі Бірлінг Геп попереджають, що перебування на краю «неймовірно небезпечно», оскільки в крейдяних породах є гігантські тріщини, які можуть розійтися в будь-який момент.  

Гонитва за лайком. Люди помирають через селфі

EPA  

Наслідки локдауну

  Хоча 24 смертельних випадки на зараз менше від рекордних 107 смертей у 2017 році, директор Rhino Safety Саймон Волтер вказав, що це число може продовжити зростати у зв’язку з токсичною комбінацією локдаунівського феномена FOMO (fear of missing out — страх пропустити щось) і пом’якшення заходів, пов’язаних із подорожами.   «Якщо останні 18 місяців чогось нас навчили, так це того, що можливість виходити назовні і досліджувати життєво важлива для нашого фізичного і психічного здоров’я, — вважає Волтер. — Хоча платформи соціальних мереж можуть бути прекрасним місцем для встановлення зв’язків з людьми по всьому світу, прагнення виділитися може підштовхнути людей до ризику і створення «захоплюючого» контенту, що, на жаль, може закінчитися катастрофою».   Волтерс зазначив, що статистика не враховує тисячі несмертельних травм, які стаються щороку в гонитві за лайками. «Зараз, як ніколи, важливо задуматися про ризики, на які ми готові піти, і про те, чи дійсно варто заради селфі втратити життя», — підкреслює він.   Схвалення, що виходить від лайків і позитивних коментарів у соціальних мережах, є корисним, особливо для самотніх, ізольованих або незахищених людей, — відзначав психолог Майкл Вейголд з Університету Флориди в інтерв’ю The Conversation в 2016 році, коли в гонитві за селфі загинуло 103 людини. — Тим не менше, дані в цілому (в поєднанні з загибеллю людей і тварин!) змушують припустити щодо цього повального захоплення, що радіти тут особливо нічому.  

Джерело

Залишити коментар