Світ

Глава Єврокомісії: Нам не потрібен Північний потік-2

Глава Єврокомісії: Нам не потрібен Північний потік-2

Фото: Getty Віце-президент Єврокомісії Франц Тіммерманс

Однак газопровід існує, тому європейське відомство має забезпечити його використання відповідно до правил ЄС, зазначив Тіммерманс.

Європа не потребує російського газопроводу Північний потік-2, заявив віце-президент Єврокомісії Франц Тіммерманс в інтерв’ю німецькому виданню Tagesspiegel.

«Нам не потрібен Північний потік-2. Комісія завжди говорила, що, з нашої точки зору, проект не потрібен для енергопостачання Євросоюзу. Але Північний потік-2 існує. Комісія ЄС повинна забезпечити використання Північного потоку-2 відповідно до правил ЄС. Росії це не подобається. Але це правила ЄС», — розповів політик.

Раніше видання Politico дізналося, що адміністрація президента США Джо Байдена хоче перешкодити будівництву ПП-2, але не хоче псувати відносини з Німеччиною. При цьому Вашингтон розглядає можливість нових санкцій, які можуть зупинити газопровід, будівництво якого вийшло на фінішну пряму.

В середині лютого ЗМІ писали про можливість перегляду політики США щодо Північного потоку-2. Газети Financial Times і Wall Street Journal дізналися, що команда Байдена веде з Німеччиною переговори про пом’якшення санкцій. Про це докладно в матеріалі Як Байден може змінити політику щодо ПП-2.

Пізніше адміністрацію Байдена розкритикували за слабкі санкції проти ПП-2.

В кінці лютого в Німеччині пояснили, чому не можуть відмовитися від Північного потоку-2.

Джерело

Залишити коментар