Політика

Глава фракції «слуг народу» Давид Арахамія готує Верховну Раду до розпуску, — ЗМІ

Глава фракції "слуг народу" Давид Арахамія готує Верховну Раду до розпуску, - ЗМІ

Давид Арахамія Фото з відкритих джерел

Президент Володимир Зеленський повинен «перезавантажити» Раду, якщо депутати «прокотять» його пропозицію звільнити суддів Конституційного суду. Про це оголосив глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, зазначивши, що позиція народних обранців демонструє «системне нерозуміння» глави держави і парламентарів, повідомляє «Версія».

За інформацією видання, Арахамію підтримала частина депутатів президентської фракції, зокрема Данило Гетманцев: «Вибори – це очищення влади, Ради, прихід нових людей, і одночасно – оцінка тим депутатам, хто не впорався. Нічого поганого в цьому немає».

Є, правда, неприємний для «слуг народу» нюанс. Рейтинг Зеленського за рік впав удвічі, а у парламентарів, яких новий глава держави залучив у владу, він і рік тому не був таким високим, як у президента. Сьогодні рейтинг довіри «слугам» коливається десь між 14 і 17 відсотками, що, до слова, підтвердили і програні ними начисто недавні місцеві вибори (результати яких, до слова, вже 10 днів як не оголошують — чому раптом?) Таким чином, при «перезавантаженні» парламенту «слуги» не тільки не наберуть більшість, а й навряд чи зможуть зібрати боєздатну фракцію, поступившись першою роллю «Опозиційній платформі – За життя» Віктора Медведчука, «Європейської солідарності» Петра Порошенка і «Батьківщині» Юлії Тимошенко. Але і це не все. Дострокові вибори не дозволять «слугам» повторити свій минулорічний успіх у мажоритарних округах. Доказ — ті ж результати місцевих виборів. В областях перемогли регіональні еліти, не пов’язані з основними українськими партіями. Так що в округах голосуватимуть, в кращому випадку, за ОПЗЖ, але вже точно не за «слуг» Зеленського. Таким чином, фракція не зможе поповнити ряди за рахунок мажоритарників.

Втім, як зазначається, і без дострокових виборів новий розклад сил у Раді не віщує монобільшості «слуг» нічого хорошого. Місцеві вибори стали вододілом між спікером Разумковим і президентом Зеленським, а протистояння з суддями КСУ відокремило депутатську групу «грантоїдів» – «соросят» (їх неформальний лідер – депутат Шабунін). Таким чином, монобільшість вже розколота, як мінімум, натроє. Мажоритарники, частина «кварталу» і група Ігоря Коломойського – з Разумковим, «грантоїди» – з Порошенком і фракцією «Голос», а у Зеленського залишається депутатське «болото» чисельністю 110-120 млявих «багнетів».

Источник

Залишити коментар