Україна

Глава дипломатії ЄС відвідає Донбас

Глава дипломатії ЄС відвідає Донбас

Глава дипломатії ЄС їде до України

Боррель відвідував Україну у вересні 2020 року, тоді ж він анонсував свою поїздку на Донбас із головою Євроради, проте згодом стало відомо про відміну візиту верховного представника ЄС на Донбас.

Високий представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель відвідає Україну 4-6 січня і в рамках візиту поїде на Донбас, повідомила прес-служба Європейської комісії.

«Його перша закордонна поїздка цього року свідчить про рішучу підтримку ЄС суверенітету та територіальної цілісності України в той час, коли країна стикається з нарощуванням російської військової сили та гібридними діями», — йдеться у повідомленні.

Очікується, що Боррель у супроводі міністра закордонних справ Дмитра Кулеби спочатку відвідає схід України та лінію зіткнення. Потім він вирушить до Києва, де зустрінеться з представниками української влади. У середу він поспілкується зі ЗМІ.

Боррель відвідував Україну у вересні 2020 року, тоді ж він анонсував свою поїздку на Донбас із головою Євроради, проте згодом стало відомо про відміну візиту верховного представника ЄС на Донбас. Спочатку Боррель планував відвідати Донбас у березні 2020 року, але відклав поїздку через пандемію.

Нагадаємо, що Боррель має намір запропонувати створити військову навчальну місію ЄС в Україні для підтримки української армії.

Джерело

Залишити коментар