Світ

Гавкають, а не кусають. Преса про санкції проти РФ

Гавкають, а не кусають. Преса про санкції проти РФ

Преса оцінила санкції від Байдена

Західна і російська преса розмірковує про те, який вплив на Росію матимуть нові американські санкції.

  США ввели нові санкції проти Росії, і їх обговорює весь світ. Обмеження вже називали і найболючішими для Кремля за останні роки, й такими, які ніяк не вплинуть на режим Володимира Путіна.   Корреспондент.net зібрав публікації про нові американські санкції.  

Більш конкретні — New York Times

  Видання відзначає, що нинішні санкції відрізняються від попередніх, оскільки вони набагато конкретніші і спрямовані не тільки проти конкретних осіб та організацій, а стосуються всієї російської економіки загалом. Обмеження щодо російських державних облігацій видання називає «спробою чинити тиск на Москву, скориставшись її слабкою економікою».   У публікації сказано, що санкції проти цінних паперів поки не настільки серйозні, оскільки стосуються лише нових облігацій і не відносяться до іноземних фінансових компаній. Втім, у разі ескалації адміністрація Байдена готова піти далі.   «Всі попередні санкції, введені минулими адміністраціями за анексію Криму, спроби вплинути на президентські вибори 2016 року та отруєння колишнього російського шпигуна у Великій Британії в 2018 році, не змогли змусити Росію думати двічі, перш ніж йти на все більш агресивні дії», — зауважують автори публікації.   При цьому видання цитує співробітницю адміністрації президента Обами Евелін Фаркас, яка сама ставала мішенню нападок пов’язаних з Росією сайтів. Вона переконана, що Байден діє в правильному напрямку. «Ми не тільки караємо Росію за попередні вчинки, а намагаємося запобігти новим, зокрема, вторгнення на Україну», — говорить вона.    

Пом’якшення ударів — The Washington Post

  «Удари були пом’якшені. Банкам США заборонили купувати російські боргові зобов’язання, номіновані в рублях, але тільки на первинному ринку; інші міжнародні інвестори, швидше за все, як і раніше, купуватимуть російські облігації, знаючи, що вони можуть бути перепродані американським інститутам. Були виділені шість російських кіберфірм, кожна з яких має тісні зв’язки з військовими або з розвідувальними службами. Але російські енергетичні та мінеральні компанії, які приносять країні більшу частину іноземних доходів, залишилися недоторканими, так само, як і кілька десятків олігархів, які підтримують режим та управляють особистим багатством Путіна», — констатує видання.   Чиновники Білого дому заявили, що цей пакет заходів був ретельно відкалібрований в надії, що адміністрація Байдена все ще зможе спонукати Путіна до співпраці в деяких областях. Але помірність США проявляється в той момент, коли Путін діє більш войовничо, ніж будь-коли.   «Можливо, Путін відреагує на відносну стриманість Байдена своєю власною. Якщо він відведе війська від України, як закликали Сполучені Штати і їх союзники, про ініціативу адміністрації судитимуть як про успішну. Якщо російський лідер відкине ці заходи, які не впливають на його основу влади, і продовжить спроби підірвати економіку, політичну систему та альянси США, адміністрації Байдена доведеться бути готовою до нових санкцій — таким, які, швидше, кусають, ніж гавкають», — пише редакція The Washington Post.  

Недостатньо жорсткі — Politico

  Американське видання Politico відзначає, що «нові санкції напевно вітають багато членів американського конгресу з обох партій, хоча деякі, ймовірно, заявлять, що вони недостатньо жорсткі».   Наприклад, судячи з інформації, яку оприлюднила адміністрація, не передбачені будь-які заходи щодо зупинки будівництва газопроводу Північний потік-2, до чого закликали багато демократів і республіканців.   Крім того, оголошені адміністрацією Байдена заходи ніяк не пов’язані з появою влітку минулого року тверджень, що Росія нібито пропонувала бойовикам радикального ісламістського руху Талібан винагороду за убитих американських військових.  

Зближення з Китаєм прискориться — Коммерсант

  Російський Коммерсант цитує експертів, за словами яких загальний збиток від санкцій для Росії буде не дуже великим — і викличуть подальше погіршення відносин Москви з Вашингтоном.   Серед іншого, це призведе до того, що зближення Росії і Китаю прискориться, російська позиція щодо Сирії, іранської угоди та інших питань стане більш жорсткою — Вашингтону буде складно розраховувати навіть на мінімальну підтримку — і Москва лише озлобиться, ще жорсткіше зафіксувавши поточний курс, — припускає видання.    

Джерело

Залишити коментар