Світ

Французькі військові вбили ватажка «Аль-Каїди» в Малі

Французькі військові вбили ватажка "Аль-Каїди" в Малі

Фото: АР Французький солдат пролітає на вертольоті над північчю Малі

Французькі військові вбили в Малі ватажка групи, пов’язаної з «Аль-Каїдою». Під час спецоперації залучили вертольоти та сухопутні війська.

Французькі військові вбили в Малі Ба Аг Муссу — ватажка групи, яка пов’язана з «Аль-Каїдою». Про це повідомила в соцмережі Twitter міністерка оборони Флоранс Парлі в п’ятницю, 13 листопада.

«Французькі збройні сили знешкодили 10 листопада в Малі одного з ватажків «Аль-Каїди». Я вітаю наших солдатів з цим успіхом», — написала Парлі у Twitter.

Ба Аг Мусса був військовим командувачем «Групи підтримки ісламу та мусульман». Вважається, що він відповідальний за декілька нападів на військових з Малі та інших країн. «Його вважають одним із провідних військових джихадистів в Малі, який відповідав, зокрема, за підготовку новобранців», — зазначила міністерка оборони. Вона додала, що під час цієї спецоперації на північному сході Малі залучили вертольоти та сухопутні війська.

Нагадаємо, у червні французькі солдати ліквідували ватажка «Аль-Каїди в країнах ісламського Магрибу» Абдельмалека Друкдаля. Він був членом керівництва терористичної організації і командував усіма гілками «Аль-Каїди» в Північній Африці та у регіоні Сахель.

Нагадаємо, у лютому Франція оголосила, що перекине до Африки, зокрема у регіон Сахель, ще 600 своїх військових для боротьби з ісламістами. Всього там дислоковані понад 5000 французьких військовослужбовців. Регіон Сахель в Африці охоплює Малі, Буркіна-Фасо та Нігер, а Магриб — Марокко, Туніс, Алжир, Лівію, Мавританію і Західну Сахару.

Малі намагається стримувати повстання ісламістів, що почалося у 2012 році. Внаслідок нього загинули тисячі військових та цивільних людей. Попри присутність там тисяч військових з Франції та інших країн ООН, конфлікт охопив центр країни і поширився на сусідні Буркіна-Фасо та Нігер.

Джерело: Українська служба DW

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар