Світ

Екс-співробітника Microsoft з України визнали винним у 18 злочинах

Екс-співробітника Microsoft з України визнали винним у 18 злочинах

Microsoft втратила понад 10 мільйонів доларів

Інженер тестував платформи роздрібних продажів компанії і за два роки з подарункових карт викрав більш як $10 млн.

У США суд засудив до дев’яти років ув’язнення колишнього інженера Microsoft з України, який був визнаний винним в 18 злочинах, якими завдано збитків компанії на суму понад $10 млн, повідомляє прес-служба Мін’юсту США.

Зазначається, що деякий час Володимир Кващук працював на Microsoft як сторонній підрядник, а в 2016 році потрапив у штат компанії. Аж до 2018 року він займався тестуванням платформи роздрібних продажів Microsoft. У Мін’юсті США зазначають, що Квашук використовував власні акаунти, а також тестові акаунти інших співробітників, щоб викрадати доступні йому кошти, наприклад, гроші з подарункових карт.

Хоча Квашук викрадав відносно невеликі суми, не більш як $12 000 за раз, у підсумку йому вдалося відвести більш як $10 млн. Вкрадені гроші зловмисник витратив на придбання будинку на березі озера за $1,6 млн і автомобіля Tesla за $160 тисяч. Крадіжку виявили в 2018 році, після чого інженер був звільнений, а потім заарештований.

У суді Квашук заперечував усі звинувачення і стверджував, що «працював над спеціальним проектом в інтересах компанії». Виправдання не допомогли — цього тижня суд виніс вирок у цій справі — дев’ять років позбавлення волі. Він визнаний винним в шахрайстві з використанням електронних засобів, відмиванні грошей, крадіжці особистих даних при обтяжуючих обставинах, подачі підроблених податкових декларацій. Його зобов’язали виплатити $8,3 млн як відшкодування збитку.

Нагадаємо, влітку 2019 року 25-річного громадянина України Володимира Кващука заарештували.

Раніше повідомлялося, що в США українця судять за хакерство. Він був заарештований разом з двома іншими українцями за звинуваченням в діяльності хакерської групи FIN7.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар