Політика

Другий тур місцевих виборів: У Луцьку і Сумах визначили лідерів виборчих перегонів

Другий тур місцевих виборів: У Луцьку і Сумах визначили лідерів виборчих перегонів

Для деяких міст цієї неділі вибори нарешті завершаться Фото з відкритих джерел

Явка виборців виявилася значно нижчою, аніж у першому турі

Явка виборців у другому турі місцевих виборів у Луцьку становить 26 відсотків. Дільниці відчинилися і завершили роботу вчасно, обрання міського голови обласного центру відбувалося спокійно, суттєвих порушень зафіксовано не було.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення з Волині повідомила кореспондентка Олександра Бабіхіна.

Кореспондентка зауважила, що явка у другому турі місцевих виборів виявилася значно нижчою, аніж під час першого туру – тоді на дільниці прийшли 34% лучан. Олександра Бабіхіна зауважила, що у Луцьку є трохи більше 170 тисяч виборців.

Перші протоколи з виборчих дільниць до Луцької ТВК почали надходити учора, близько 9 вечора, і до 3-ї ранку сьогодні у ТВК відзвітували, що прийняли всю виборчу документацію з виборчих дільниць міста (а всього їх 109), та оголосили попередні результати, повідомила кореспондентка.

«За попередніми даними голосування, Ігор Поліщук набирає майже 55% голосів, а Богдан Шиба – 45,4%», – зазначила Олександра Бабіхіна.

Серед порушень, які зафіксували у Луцьку, – недопуск до дільниці спостерігача, відсутність протоколів ранкових засідань ДВК, а також голосування поза кабінкою.

Кореспондент Денис Страдецький під час включення із Сум повідомив, що явка виборців у другому турі в місті стала найнижчою за часи незалежності України і становила майже 20%. З огляду на це у місті прогнозували швидкий підрахунок голосів. Як зазначив кореспондент, близько опівночі уже можна було зрозуміти, хто з кандидатів на посаду міського голови Сум лідирує у другому турі.

«61% проголосував за Олександра Лисенка, він балотувався від «Батьківщини». Це чинний мер Сум. Його опонент Вадим Акперов від «Європейської солідарності» набрав майже 40%», – зазначив кореспондент.

Нагадаємо, в Україні 15 листопада відбулося повторне голосування на виборах міських голів Луцька, Одеси, Сум, Херсона, Камʼянець-Подільська (Хмельницька область), Краматорська (Донецька область) та Українки (Київська область).

22 листопада повторне голосування з виборів міського голови призначене у 12 містах 10 регіонів, а саме: у Дніпрі, Нікополі (Дніпропетровська область), Словʼянську (Донецька область), Ужгороді, Бердянську (Запорізька область), Броварах (Київська область), Львові, Дрогобичі (Львівська область), Миколаєві, Полтаві, Рівному та Черкасах.

На 29 листопада призначене повторне голосування на виборах мера Чернівців.

Як відбувалося голосування на чергових місцевих виборах в Україні 25 жовтня, можна дізнатися за цим посиланням, а яких повноважень набудуть новообрані мери і депутати різних рівнів – тут.

Источник

Залишити коментар