Політика

Другий тур місцевих виборів мав відбутися в один день, – експерт заявив про ігри з явкою

Другий тур місцевих виборів мав відбутися в один день, – експерт заявив про ігри з явкою

Борис Тизенгаузен. Фото prefiksblog.co.ua

Явка, коли хворих на COVID-19 10 тис. на добу, відрізнятиметься від явки, коли кількість інфікованих сягне 20 тис., каже Борис Тизенгаузен

Другий тур місцевих виборів у всіх українських містах мав би відбутися в один день, щоб усі кандидати мали однакові умови.

Про це в ефірі ток-шоу «13» на телеканалі ZIK заявив політтехнолог Борис Тизенгаузен.

Гість ток-шоу звернув увагу на те, що у різний час, коли приріст хворих на коронавірус за добу відрізняється чи не удвічі, і явка виборців на дільниці буде різною.

«У різні відрізки часу – різний результат і різна явка, про це теж не забуваємо. Явка при 10 тисячах хворих і явка при 20 тисячах на добу і частковому локдауні або «червоному» місті – це абсолютно різні речі. А хто у нас голосує? Переважно вікове населення, вони ходять, молодь вже розчарувалася. Виміряти, за кого вони, змоделювати – і з явкою теж можна гратися, це ж суто математика. Зрозуміти, за якої захворюваності вони не підуть і призначити там дату – це ж теж елемент управління виборчим процесом», – сказав політтехнолог.

Борис Тизенгаузен каже, що другий тур місцевих виборів у всіх українських містах мав би відбутися в один день, щоб усі кандидати на посади міських голів мали однакові умови для агітації.

«Тому, так, в один день все повинно було бути. Усі повинні мати рівний термін на агітацію, і ми забули би вже про це, а так у нас «серіал» до нового року розтягується і після нового року», – зазначив гість ток-шоу.

Нагадаємо, в Україні 15 листопада відбулося повторне голосування на виборах міських голів Луцька, Одеси, Сум, Херсона, Камʼянець-Подільська (Хмельницька область), Краматорська (Донецька область) та Українки (Київська область).

22 листопада повторне голосування з виборів міського голови призначене у 12 містах 10 регіонів, а саме: у Дніпрі, Нікополі (Дніпропетровська область), Словʼянську (Донецька область), Ужгороді, Бердянську (Запорізька область), Броварах (Київська область), Львові, Дрогобичі (Львівська область), Миколаєві, Полтаві, Рівному та Черкасах.

На 29 листопада призначене повторне голосування на виборах мера Чернівців.

Як відбувалося голосування на чергових місцевих виборах в Україні 25 жовтня, можна дізнатися за цим посиланням, а яких повноважень набудуть новообрані мери і депутати різних рівнів – тут.

Источник

Залишити коментар