Політика

Денис Шмигаль назвав місця, де найвищий ризик зараження COVID-19

Денис Шмигаль назвав місця, де найвищий ризик зараження COVID-19

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль Фото з відкритих джерел

Найвищий ризик заразитися – у закритих приміщеннях, де перетинаються різні соціальні групи

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль назвав місця, де існує найвищий ризик заразитися коронавірусом. Про це він повідомив під час звіту уряду у Верховній Раді щодо протидії поширенню COVID-19.

Так, німецький інститут Роберта Коха ретельно проаналізував більше ніж 200 тисяч випадків зараження. У ході цього науковці зробили висновок, що коронавірус найчастіше передається під час інтенсивного тривалого і особистого контакту у закритих приміщеннях.  Зокрема, це стосується домогосподарств і робочих місць. 

«У родинах, звичайно, жоден уряд не може і не запровадить протиепідеміологічних заходів для розірвання ланцюжка захворювання. Щодо робочих місць, обмеження контактів у такому випадку – це і є повний локдаун, про який ми сьогодні не хочемо говорити і запроваджувати. Хоча ми закликаємо компанії посилити заходи безпеки своїх співробітників. Ті співробітники, які можуть працювати дистанційно, мають перейти на дистанційну форму роботи. Ті, чия праця неможлива без присутності на робочому місці, звісно мають дотримуватись вже всім відомих заходів», — зазначив Шмигаль. 

Крім цього, коронавірус краще передається від людини до людини у закритих приміщеннях, де перетинаються різні соціальні групи. Зокрема, найбільший ризик заразитися є у місцях культурного та соціального дозвілля (кінотеатри, галереї, музеї тощо).  

«І ще один ключовий висновок, який відображений у німецькому дослідженні, і в моделюванні Стендфордського університету, це те, що у місцях культурного і соціального дозвілля, де люди проводять багато часу, значно збільшується ризик зараження. І найбільше часу у місцях дозвілля, як зазначають науковці на підставі вивчення даних про пересування, люди проводять саме на вихідних», — додав очільник уряду. 

Нагадаємо, 14 листопада в Україні почав діяти «карантин вихідного дня», який передбачає закриття торгово-розважальних центрів, спортзалів, фітнес-центрів, басейнів, а також забороняється робота театрів і проведення масових заходів. Крім того, не дозволено приймати відвідувачів у барах, ресторанах, кафе та установах розважальної сфери.

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, карантин необхідний задля уповільнення поширення вірусу, адже в іншому випадку лікарняні ліжка буде заповнено на 100%, після чого настане колапс медичної системи.

Источник

Залишити коментар