Україна

COVID-сертифікат підробити неможливо — Федоров

COVID-сертифікат підробити неможливо - Федоров

Фото: facebook.com/mykhailofedorov.com.ua У додатку Дія неможливо відобразити документ, якого немає в реєстрі

В Україні введуть кримінальну відповідальність за підробку паперових і електронних документів про вакцинацію.

COVID-сертифікат у додатку Дія неможливо підробити, заявив в п’ятницю, 20 серпня, віце-прем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Неможливо відобразити в Дії документ, якого немає в реєстрі. Я раджу всім, хто хоче на цьому якось обдурити українців, краще цього не робити», — сказав він.

У свою чергу, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що незабаром Кабмін розгляне законопроект про кримінальну відповідальність за підробку паперових і електронних документів про вакцинацію.

«Завдяки електронним інструментам ми можемо побороти підробку довідок, але є людський фактор. Зараз підготовлений законопроект про кримінальну відповідальність за підробку довідок і найближчим часом він буде винесений на Кабмін», — сказав міністр.

Крім того, Федоров розповів, що потрібно для запуску ПЛР-тестів у COVID-сертифікатах.

«Конкретної дати немає. Це залежить від багатьох факторів: це інтеграція різних діагностичних медичних компаній. Це і оновлення реєстру, який фіксує людей, котрі видужали. Тобто багато таких технічних причин. Ми зараз працюємо над цим», — зазначив міністр.

Нагадаємо, напередодні в ЄС схвалили український COVID-сертифікат, починаючи з 20 серпня.

Сьогодні в Мінцифри розповіли, як оформити COVID-сертифікат у додатку Дія. Але поки функція не працює.

Джерело

Залишити коментар