Україна

COVID-19: Кабмін пояснив затримку виплат сім’ям загиблих медиків

COVID-19: Кабмін пояснив затримку виплат сім'ям загиблих медиків

Фото: RFE/RL Більшість сімей медиків, які загинули від COVID-19, ще не отримали компенсації

Завершено розслідування 114 випадків смерті медиків від коронавірусу. З них лише 35 були визнані пов’язаними з виробництвом, а 79 — не пов’язані.

Більшість сімей медиків, які загинули від коронавірусу COVID-19, не отримали належних компенсацій, оскільки ведеться тривале розслідування кожного окремого випадку. Про це сказала міністр соціальної політики Марина Лазебна, повідомляється на сайті відомства.

«Завершено розслідування 114 випадків. Розслідування проводиться Державною службою з питань праці. З них 35 були визнані пов’язані з виробництвом, а 79 — не пов’язані», — сказала вона.

За даними міністра, за 35 випадків із загиблими медиками — сім’ям виплатили гроші.

«Міністр заявила, що більшість сімей медиків, які загинули від COVID-19, ще не отримали компенсації, оскільки йде тривале розслідування кожного з випадків», — зазначено в повідомленні.

Лазебна зауважила, що щодо 136 випадків далі проводиться розслідування.

«Воно тривале — мене не задовольняє, що воно проводиться два-три місяці, але ми знаємо проблему. До комісії повинен входити такий професіонал як профпатолог, але їх сьогодні в Україні одиниці, і це все стримує швидке розслідування», — пояснила глава Мінсоцполітики.

Вона запевнила, що кошти у Фонді соціального страхування є, і уряд готовий виплачувати їх сім’ям.

Напередодні повідомлялося, що з початку пандемії коронавірусу в Україні захворіли 26 422 медпрацівники, 258 з них — померли.

Також заступник голови МОЗ Віктор Ляшко стверджував, що якщо лікар працював, заразився, після чого помер, то додаткових розслідувань не потрібно, оскільки документально все і так зафіксовано, що він лікував хворих на коронавірус.

Нагадаємо, члени сім’ї у разі смерті медичного працівника від захворювання при виконанні професійних обов’язків повинні отримувати майже 1,6 млн гривень.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар