Політика

Член-кореспондент НАН Людмила Устенко підтримує Філатова у другому турі виборів у Дніпрі

Член-кореспондент НАН Людмила Устенко підтримує Філатова у другому турі виборів у Дніпрі

Людмила Усенко Фото з відкритих джерел

Дніпровські телевізійники напередодні другого туру виборів мера опитують відомих жителів міста щодо їхніх власних політичних уподобань. Під час відвідування одного з медичних закладів мегаполісу вони зустріли Людмилу Усенко, члена-кореспондента Національної академії наук України та Національної академії медичних наук України, доктора медичних наук і ректора Дніпропетровського державного медичного інституту в 1981-1996 рр, повідомляє «Дніпровська панорама».

Відомий лікар позитивно оцінила ту роботу, яка велася міською владою протягом кількох останніх років. Але як медик, вона особливу увагу загострила на ряді соціальних проектів. У тому числі на Університеті третього віку, відкритого з ініціативи Бориса Філатова.

«Такий інноваційний проект — єдиний в Україні, що фінансується за рахунок коштів міського бюджету. У Дніпрі, як і в усьому світі, збільшується кількість літніх людей. Вони вибувають зі сфери діяльності, мають в побуті великі труднощі.

Все це лягає на плечі сім’ї та соціальних служб», — пояснила вона. За словами Людмили Василівни, соціальна активність літніх людей, що забезпечується міською владою, самим позитивним чином позначається на їхньому здоров’ї. «Як медик я цікавилася тим, як швидко змінюються пізнавальні функції. І ось я в руках тримаю методичні рекомендації, які були підготовлені на підставі цих досліджень. З’ясувалося, що слухачі Університету третього віку, отримуючи нові знання і маючи можливість спілкування, навіть через два роки зберігали якість когнітивних функцій на колишньому рівні.

А такі функції, як пам’ять і увага, навіть мали тенденцію до поліпшення. Це дозволяє продовжити функціональну самостійність людей похилого віку»,- впевнена член-кореспондент НАН України. Іншими словами, вони набагато довше можуть залишатися самостійними навіть у вирішенні побутових питань.

Людмила Василівна не тільки читає лекції в Університеті третього віку за своїм профілем, а й з великим задоволенням сама є «студентом». «Майже в кожному навчальному закладі є ці підрозділи. І людина може вибрати за своїм інтересом і бажанням. Я викладаю на тих курсах, які є при нашій медакадемії. А також сама відвідувала секцію комп’ютерної грамотності для того, щоб підвищити свої знання в цьому розділі», — зізнається пані Усенко.

Вона позитивно оцінює і ініціативу Бориса Філатова з організації оздоровлення пенсіонерів міста в муніципальному таборі»Золотий Вік». «Підтримати людей похилого віку — це не тільки благородна, але і дуже корисна справа. Пенсіонери потребують уваги. Муніципальні табори-це п’ять днів, коли людина може відчувати турботу про себе, тепло оточуючих. А також може знайомитися, заводити нових друзів. Життя стає цікавішим», — підкреслила Людмила Василівна.

Нагадаємо, що пані Усенко є одним з найавторитетніших працівників сфери охорони здоров’я України. Уродженка Дніпропетровщини, вона почала свою кар’єру анестезіолога в обласній лікарні імені Мечникова в 1958 році. В доробку Людмили Василівни понад 600 наукових праць, включаючи 14 монографій та 12 підручників з медицини. Вона є заслуженим діячем науки УРСР (1984 рік) та лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки (2000 рік).

Источник

Залишити коментар