Політика

Це або провокація, або дурість, – Кузьмін про ініціативу щодо інтернування російських громадян

Це або провокація, або дурість, – Кузьмін про ініціативу щодо інтернування російських громадян

Ренат Кузьмін Фото з відкритих джерел

Парламентар пояснив, чому такий крок є провокативним

У центрі Європи українська влада створює концтабори для громадян Росії тільки за тією підставою, що у них є російські паспорти. Це або провокація, або дурість того, хто це ініціював.

Про це в ефірі ток-шоу «19» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція «Опозиційна платформа – За життя») Ренат Кузьмін.

Парламентар, коментуючи поданий урядом законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування питань, пов’язаних із військовополоненими та інтернованими особами в особливий період», яким пропонується піддавати інтернуванню російських громадян, зауважив, що створення концтаборів на території України – це найвищий ступінь підлості. Ренат Кузьмін заявив, що очільник Кабміну Денис Шмигаль, якщо його підпис стоїть під згаданою ініціативою, є або провокатором, або дурнем.

«Чому провокатор? Уявіть собі ситуацію – у центрі Європи українська влада створює концтабори. Колючий дріт, бетонні паркани, вишки з кулеметниками, електричний струм по периметру – і там інтерновані росіяни, жінки, діти, бараки їм побудують. А хтось там буде вмирати – спалюватимуть в печах трупи, а там, дивись, ще й живих… Про це йдеться? Це може людина, я вже сказав, – або дурень, або провокатор», – заявив Ренат Кузьмін.

Парламентар припустив, якою може бути реакція РФ на такий крок України.

«А тепер уявіть реакцію російської влади, коли вони дізнаються, що в Україні створені концтабори, в яких поміщають громадян Росії тільки за тією підставою, що у них є російські паспорти. Уявіть, 10 тисяч, 20 тисяч ув’язнених у цих концтаборах. Росіяни як реагуватимуть? Вони побудують такі ж концтабори для українців, а там, за різними оцінками, 3-5 мільйонів. Ось вони 5 мільйонів українців там заженуть в концтабори і будуть їх знищувати в обмін або змінюватись будуть ув’язненими?» – поцікавився Ренат Кузьмін.

Гість ток-шоу нагадав, що навесні очільник уряду Денис Шмигаль заявляв, що для нього не існує свята 9 Травня – Дня Перемоги.

«І ось зараз – його законопроєкт про концтабори для росіян. Таке відчуття, що нащадки нацистських злочинців і поліцаїв сьогодні в Україні мстять переможцям Великої Вітчизняної війни. Ось мстять, і такими законопроєктами теж. Тому я ще раз повторю – це або провокація, або дурість того, хто це зробив», – резюмував народний депутат.

Нагадаємо, проєкт закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування питань, пов’язаних із військовополоненими та інтернованими особами в особливий період» № 4327 зареєстрований у системі Верховної Ради України.

Як повідомляли, економічний аналітик Віктор Скаршевський заявляв, що ініціатива щодо інтернування російських громадян віддаляє можливість реінтеграції Донбасу і ускладнює переговорний процес.

Источник

Залишити коментар