Україна

Британський штам привезли заробітчани — Степанов

Британський штам привезли заробітчани - Степанов

Поки в Україні офіційно виявлено всього два випадки небезпечного штаму коронавірусу

Найпоширенішу в Європі мутацію виявили у двох трудових мігрантів в Івано-Франківській області.

Британський штам коронавірусу потрапив в Україну через трудових мігрантів. Обидва випадки зафіксовано в Івано-Франківській області. Про це у вівторок, 9 березня, розповів глава МОЗ Максим Степанов, пише Страна.

«Ці випадки виявилися і були підтверджені в Україні буквально кілька днів тому. Ми постійно відправляємо в лабораторію зразки, щоб розкласти вірус на ДНК — так і виявили мутації вірусу. У нас в країні цим займаються в Інституті мікробіології, а також в Інституті епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л. В. Громашевського. Крім цього, ми відправляємо зразки за кордон в клініку Charitе. Зараз відправили ще й в Лондон», — розповів міністр.

Він уточнив, що люди, у яких діагностували британський штам, привезли в Україну вірус з-за кордону. Степанов пов’язує це з тим, що в західних областях країни розвинена трудова міграція. Зараз обидва хворих госпіталізовані.

«Цей штам вражає велику кількість людей, поширюється утричі швидше, ніж звичайний коронавірус, також вражає центральну нервову систему. У вірусу інша клінічна картина. Симптоматика: нудота, тобто, ураження шлунково-кишкового тракту. У хворих також спостерігається роздратування, панічні атаки, слабкість до такої міри, що людина не може навіть сама поправити ковдру», — нагадав Степанов особливості мутації.

Зазначимо, в світі виявлені тисячі мутацій коронавірусу, але небезпечними вважаються тільки три: британський, бразильський і південноафриканський.

Джерело

Залишити коментар