Світ

Британія почала свій перший рік поза ЄС

Британія почала свій перший рік поза ЄС

Фото: Unsplash Спостерігачі зазначають, що реалізація Brexit — велика політична перемога Джонсона

Авіасполучення між ЄС і Великобританією буде проводиться в звичному режимі — пасажирські та вантажні літаки можуть як і раніше літати і приземлятися в ЄС.

Великобританія і Євросоюз завершили перехідний період після Brexit, Сполучене Королівство почало свій перший рік, вже будучи поза Європейським союзом. Про це в п’ятницю, 1 січня, пише Інтерфакс.

Агентство нагадує, що протягом 2020 року сторони обговорювали те, як будуть будуватися подальші відносини між ними в різних сферах.

«Переговори йшли довгий час зі змінним успіхом і часом заходили в глухий кут через незгоду сторін йти на поступки», — пише ЗМІ.

Як зазначає агентство, однією з найболючіших тем, яку обговорювали до кінця року, виявилася тема рибного лову у водах Британії, а також питання рівноправної конкуренції і управління.

«Врешті-решт, майбутні відносини між Лондоном і Брюсселем виявилися розписані на більш ніж 1,2 тис. аркушах угоди, укладеної сторонами напередодні католицького Різдва», — йдеться в повідомленні.

Режим тимчасового застосування угоди почав діяти з 1 січня. У березні його повинен прийняти Європарламент, при цьому британська сторона вже ратифікувала документ. Підписали його і глави Євросоюзу.

В уряді Сполученого Королівства запевняють, що країна повернула собі контроль над кордоном, торгівлею, судовою системою і рибальськими водами. За їхнім запевненням, угода забезпечує те, «що було обіцяно британському народові в ході референдуму 2016 року».

«Усі наші ключові червоні лінії щодо повернення суверенітету були досягнуті. Це означає, що 1 січня 2021 року ми матимемо повну політичну і економічну незалежність», — заявили в Лондоні.

Відповідно до угоди, Великобританія буде мати доступ до ринку ЄС без тарифів і квот. Однак британським виробникам доведеться враховувати як британські стандарти, так і Євросоюзу.

У підданих Великобританії тепер не буде свободи пересувань, роботи або навчання на території ЄС: їм потрібні візи на період перебування понад 90 днів. Британським фахівцям, включаючи медиків, фармацевтів, інженерів, відтепер при роботі на території ЄС доведеться підтверджувати свою кваліфікацію в індивідуальному порядку в тій країні, де вони збираються працювати.

Нагадаємо, Португальська Республіка в перший день 2021 розпочинає повноваження чергового змінюваного голови Ради ЄС.

Джерело

Залишити коментар