Політика

Бойко: Коли в лікарнях не вистачає кисню, а влада закатує гроші в асфальт – це злочин

Бойко: Коли в лікарнях не вистачає кисню, а влада закатує гроші в асфальт – це злочин

Співголова ОПЗЖ Юрій Бойко Пресслужба «Опозиційної платформи – За життя»

Збільшення кількості хворих, дефіцит ліжко-місць, відсутність апаратів ШВЛ і кисню, хронічне недофінансування медицини – з такими проблемами Україна зустрічає другу хвилю епідемії коронавірусу.

«Всі проблеми, пов’язані зі здоров’ям і життям людей, повністю лягли на плечі лікарів і самих хворих. Недофінансування охорони здоров’я за загальним фондом держбюджету становить понад 30%. Тільки 1/6 частина коштів коронавірусного фонду була спрямована на підтримку медицини. Лікарі валяться з ніг, рятуючи хворих, питання про підвищення їм заробітної плати так і не вирішено, не вистачає медикаментів, апаратів ШВЛ і кисню», – підкреслив Співголова ОПЗЖ Юрій Бойко під час відвідин Куп’янського територіального медичного об’єднання в Харківській області, передає пресслужба партії.

Брак кисню – одна з головних проблем для клініки сьогодні. «У нас 130 ліжок, які підготовлені для надання медичної допомоги. На сьогоднішній день на цих ліжках уже 128 хворих – з ковідом або пневмонією. Ми наближаємося до критичної точки, коли ми вже не зможемо госпіталізувати людину і забезпечити її в повному обсязі киснем», – розповів директор Куп’янського ТМО Євген Сінько.

Юрій Бойко підкреслив, що така ситуація не тільки в лікарнях Харківщини. Контроль коштів з коронавірусного фонду, забезпечення оперативного фінансування медзакладів повинні стати сьогодні питанням №1 для влади.

«Неприпустимо, щоб лікарні, які стикаються зі зростаючою кількістю хворих на коронавірус, не отримували своєчасного і достатнього фінансування. Необхідно збільшувати і тариф на лікування ковідних хворих, щоб вистачало і на виплати лікарям в повному обсязі, і на організацію якісного лікування. Всі ці питання я буду особисто піднімати перед міністром охорони здоров’я», – сказав він.

Юрій Бойко також зазначив, що введення «карантину вихідного дня» не тільки не вирішить питання зі зростанням захворюваності, а й завдасть серйозного удару по економіці.

«Кожне рішення Зе-влади спрямована не на допомогу людям і підприємствам. Вони намагаються допомогти виключно собі, прикриваючи наслідки власного непрофесіоналізму й безвідповідальності. А що буде з людьми і економікою – їх не цікавить. У них немає ні відповіді, ні адекватного рішення на жодне з гострих питань, що хвилюють сьогодні країну і людей. Поки в Україні не настав справжній колапс, кращим антикризовим рішенням стала б відставка всієї цієї Зе-влади», – підкреслив Співголова ОПЗЖ.

Источник

Залишити коментар