Політика

BMW на своїх картах позначила Крим «російським»: У МЗС України нагадали про відповідальність

BMW на своїх картах позначила Крим "російським": У МЗС України нагадали про відповідальність

Офіс компанії BMW. Фото: Pixabay

У дипвідомстві наголосили на необхідності дотримання політики щодо невизнання анексії

Німецька автомобільна компанія BMW додала в свої навігаційні комплекси можливість встановити карту із позначенням окупованого Криму «частиною РФ». Про це повідомляє російська служба BBC.

Зазначається, що оновити карту можна за допомогою файлу на офіційному сайті автовиробника. Як повідомляють російські водії, карти було перейменовано після чергового оновлення. Зокрема, раніше файл називався «Road Map Europe EVO 2020-2», а тепер для одних власників він має назву «Road Map Europe EVO 2020-3», а для інших – «Road Map Russia EVO 2020-3». Власне, в останньому файлі Крим вказаний як «частина Росії».

Водночас у МЗС України вже відреагували на таке оновлення й нагадали BMW про резолюцію Генасамблеї ООН. «Нагадуємо BMW про резолюцію Генеральної Асамблеї ООН 68/262, яка підтверджує український статус Криму. Всі навігаційні карти, що надаються BMW, повинні відображати той факт, що Крим є Україна, і підприємства ЄС повинні дотримуватися політику невизнання спроби анексії Криму. Тут немає місця подвійним стандартам», – написала заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова в Twitter.

Нагадаємо, не так давно один із французьких телеканалів в інфографіці про міжнародно-правову ситуацію щодо АР Крим показав тимчасово окупований український півострів частиною території Російської Федерації. Тоді півострів проілюстрували не в складі України тричі.

Источник

Залишити коментар