Світ

Блінкен: Розбіжності з Німеччиною щодо ПП-2 залишаються

Блінкен: Розбіжності з Німеччиною щодо ПП-2 залишаються

Держсекретар США Ентоні Блінкен

Глава держдепартаменту США і міністр закордонних справ Німеччини обговорили розбіжності щодо газопроводу.

Держсекретар США Ентоні Блінкен і глава МЗС Німеччини Хайко Маас не змогли врегулювати розбіжності між країнами щодо Північного потоку-2. Про це Блінкен повідомив після зустрічі з Маасом в середу, 24 березня, повідомляє ТАСС.

«Німеччина — один з наших найближчих союзників, у нас залишаються глибокі розбіжності щодо Північного потоку-2, але ми не дозволимо цьому перешкоджати нашій роботі з інших питань на благо жителів наших країн», — заявив він.

Блінкен уточнив, що США прямо попередили Німеччину, що компанії, задіяні в будівництві газопроводу, можуть підпасти під санкції.

«Я прямо заявив міністру Маасу, що фірми, які зайняті в будівництві цього газопроводу, ризикують підпасти під санкції. Ми будемо уважно стежити за будь-якою діяльністю щодо добудови або сертифікації газопроводу, і якщо це відбудеться, то ми виявимо рішучість в накладенні санкцій», — сказав він, додавши, що ці розбіжності не заважають іншій співпраці США і Німеччини.

Варто зазначити, що сьогодні питання Північного потоку-2 також обговорили міністри закордонних справ країн НАТО.

«У НАТО є розбіжності щодо цієї теми. Немає причин це приховувати», — заявив генсек альянсу Єнс Столтенберг.

За його словами, НАТО, принаймні, може бути платформою для обговорення теми газопроводу.

Нагадаємо, напередодні в Держдепі попередили учасників Північного потоку-2, що всі спроби будівництва газопроводу Північний потік-2 відслідковуються і фіксуються американською стороною.

На думку Блінкена, Північний потік-2 загрожує Україні і Польщі економічно.

Джерело

Залишити коментар