Світ

Безстрашні. Захоплення операцією України в Кабулі

Безстрашні. Захоплення операцією України в Кабулі

Фото: Getty Images Эвакуированные афганцы в Киеве

Групу з 19 осіб посадили на український військовий літак, що був у Кабулі, і вивезли в пакистанський Ісламабад, а звідти вже на чартерному рейсі — до Києва.

  Світові ЗМІ облетіла новина про блискучу операції українських військових, які вивезли із захопленого талібами Кабула 19 афганських перекладачів, які співпрацювали з країнами Заходу.   Першою про спецоперацію розповіло впливове канадське видання TheGlobeandMail. З Афганістану українці вивезли, в тому числі, і перекладача видання, а також перекладача, який працював на Міноборони Канади.   Корреспондент.net зібрав всі подробиці української операції.

 

Змогли тільки українці

  Операція була проведена рано-вранці 27 серпня, через кілька годин після атаки терориста-смертника біля воріт міжнародного аеропорту імені Хаміда Карзая, в результаті якої загинули близько 170 афганців, які намагалися втекти з країни, а також 13 військових США.   Після теракту, відповідальність за який взяло на себе місцеве угруповання Ісламської держави, США заявили, що в’їзд в аеропорт буде дозволений тільки іноземним громадянам.   Незважаючи на це обмеження, українські військові пішки увійшли в Кабул. Їх завданням було супроводити в аеропорт два мікроавтобуси з перекладачами і їх сім’ями, які прямували в Канаду.   Українські військові оточили автобуси і супроводжували їх до аеропорту останні 600 метрів.   «Наш транспорт потрапив в аеропорт тільки тому, що вийшли українці. Ми просто прислали їм номерні знаки наших транспортних засобів… і вони прийшли на місцевий ринок, щоб знайти нас», — розповів 49-річний Мохаммед, батько п’яти дітей, який десять років співпрацював із The Globe.   Двічі перед цим канадські військові і один раз американські не змогли евакуювати цю групу, розповідає видання.   «Український операція була успішною там, де інші провалилися, бо українські військові спецназівці пішки вийшли в місто для проведення рятувальної операції», — пише The Globe.   «Всі були здивовані. Протягом останнього місяця я намагався зробити все, щоб нас хтось врятував. Ми просили американців, канадців, катарців, усіх — і все марно. Вони боялися вийти… Українські солдати стали для нас ангелами. Вони виконали виняткову роботу. У них великі серця», — сказав Джавед Хакман, 33-річний батько чотирьох дітей, який два роки пропрацював у канадському спецназі в Кандагарі.   Групу з 19 осіб посадили на український військовий літак, який переправив їх у пакистанський Ісламабад, там вони пересіли на чартерний рейс до Києва.  

 

Подяка за Донбас

  Колишній посол Канади в Києві Роман Ващук у коментарі The Globe висловив думку, що Україна погодилася на рятувальну місію в значній мірі через підтримку, яку отримала від Канади під час війни на Донбасі.   З початку конфлікту Канада надала Україні близько 700 мільйонів доларів фінансової допомоги, а з 2015 року 200 канадських військовослужбовців на ротаційній основі готують українських військових.   «Спасибі Збройним силам України за цю доблесну, сміливу і співчутливу місію. Друзі і союзники», — написала у Twitter Мелані Лейк, командир оперативної групи Операції UNIFIER, яку Збройні сили Канади проводять в Україні.   «Канада додатково попросила нашої подальшої підтримки, і ми будемо раді допомогти», — сказав The Globe міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.   Він зазначив, що ця операція показує: Україну слід прийняти в НАТО, адже наші військові продемонстрували зразковий професіоналізм.  

А як же українці?

  Журналістка Катерина Сергацкова заявляє, що поки українські військові евакуюють із Кабула громадян інших країн, близько сотні громадян України продовжують чекати допомоги в Афганістані.   «Крім того, в Афганістані перебувають ще цілий ряд українських сімей, яких МЗС ігнорує», — заявила Сергацкова.   Журналістка додала, що ці люди пропустили вже три евакуації «просто тому, що їм не повідомляють про це і не забирають, хоча інших громадян забирали».    

Джерело

Залишити коментар