Україна

Банк проти журналістів. Підсумки скандалу з Укрексімбанком

Банк проти журналістів. Підсумки скандалу з Укрексімбанком

Фото: Фокус Напад у держбанку

Голова правління Укрексімбанку Євген Мецгер склав повноваження на час розслідування нападу на журналістів за його участю.

  В Україні великий скандал через поведінку голови правління державного Укрексімбанку Євгена Мецгера. До нього на інтерв’ю прийшли журналісти Радіо Свобода, але після одного з питань Мецгер зупинив інтерв’ю та наказав охоронцям банку забрати у журналістів техніку. У банку намагалися стерти весь знятий матеріал, але журналісти змогли відновити відео.   Корреспондент.net зібрав реакцію на скандал.     Напад на журналістів   Мецгеру не сподобалося одне з питань журналіста Кирила Овсяного, він наказав охороні «прибрати камери» і «вийняти з них касети». Питання стосувалося видачі кредиту особам, які зараз проживають на окупованій території Донбасу.   Укрексімбанк спочатку звинуватив журналістів у спробі протиправно заволодіти інформацією з обмеженим доступом, а коли журналісти оприлюднили відео інциденту — все стало на свої місця.   На відновленому відео є весь запис інциденту. Інтерв’ю, питання журналіста, і все, що відбувалося далі. Також в об’єктив потрапив момент нападу на оператора — співробітник банку скрутив і повалив Олександра Мазура і силою вирвав у нього з руки картку з іншої камери. Це був Ігор Тельбізов — директор департаменту банківської безпеки Укрексімбанку.  

    Наслідки   Після оприлюднення відео з доказами нападу на журналістів голова правління Укрексімбанку Євген Мецгер заявив, що склав повноваження на час розслідування.   «Я не мав права на той спалах, він викликає найбільшу огиду і сором саме у мене», — заявив Мецгер.   Банкір каже, що він «за своєю природою врівноважена людина» і «завжди вважав і буде вважати свободу слова і вільну пресу фундаментом демократії і справжньої незалежності держави».   Він попросив вибачення у журналістів і додав, що готовий ще раз вибачитися «в будь-якій зручній для них формі».   Мецгер також вибачився перед колегами, тому що його поведінка завдала «величезної шкоди іміджу банку, моральному духу його чудового колективу і престижу професії банкіра як такої».   Поліцейські Голосіївського відділу і столичні прокурори вручили підозру двом особам, які звинувачуються у перешкоджанні журналістській діяльності.   В НБУ заявили, що Нацбанк «уважно відстежує» розвиток подій навколо Укрексімбанку і діятиме відповідно до свого мандата.   «Ми переконані, що топ-менеджмент банків повинен зберігати професіоналізм і повагу до прав і свобод кожної людини в будь-якій проблемній ситуації. Подібний підхід у комунікаціях з журналістами є недопустимим», — заявили представники регулятора.     Хто такий Мецгер   Для Євгена Мецгера робота головою правління Укрексімбанку є вершиною його кар’єри. 6 лютого 2020 року конкурсна комісія обрала його на цю посаду.   Згідно з офіційними даними, кар’єру банкіра Мецгер почав у Дніпропетровській області — із травня 2001 року до жовтня 2003 року він працював у банку Фінанси та Кредит.   З жовтня 2003 року по квітень 2006 року — на посадах: начальник відділу кредитування фізичних осіб, управління активних операцій фізичних осіб, заступник начальника управління активних операцій фізичних осіб, заступник начальника управління кредитних ризиків Фінанси та Кредит.   З травня 2006 року починав кар’єру в державному банку Укрексімбанк, де займав керівні посади, зокрема начальника управління малого та середнього бізнесу.   Май 2015 — жовтень 2016 — директор департаменту малого та середнього бізнесу в Укргазбанку.   Жовтень 2016 — березень 2020 року — член правління, заступник голови правління Укргазбанку. В Укргазбанку його шефом був нинішній глава Національного банку України Кирило Шевченко.   12 березня 2020 року НБУ погодив кандидатуру Мецгера на посаді глави Укрексімбанку.  

Джерело

Залишити коментар