Україна

«Співробітники Служби – це не найманці»: Іван Баканов розкритикував реформу СБУ

«Ці люди захищають нашу країну кожен день, але їм потрібно мати впевненість, що їх і їхні сім’ї захищає держава. Що вони мають соціальні гарантії і не будуть викинуті на вулицю під час чергового реформаторського скорочення» , – заявив глава СБУ Іван Баканов, передає «Інтерфакс-Україна«.

"Співробітники Служби – це не найманці": Іван Баканов розкритикував реформу СБУ

В результаті реформи держава повинна забезпечити соціальні гарантії співробітникам Служби безпеки, які працюють в умовах високого ризику.

«Центральним пунктом реформи СБУ повинна стати людина, рядовий співробітник, бо він і тільки він є основою сильної Служби. Військовослужбовці – кадровий резерв для змін в країні. Ці люди захищають нашу країну кожного дня, але їм потрібно мати впевненість, що їх та їхні родини захищає держава. Що вони мають соціальні гарантії і не будуть викинуті на вулицю під час чергового реформаторського скорочення», – сказав голова СБУ.

До базових соціальних гарантій СБУ Баканов відносить також медичне обслуговування, освіту і професійний розвиток співробітників спецслужби.
Такі гарантії тим більше необхідні у разі загибелі чи поранення співробітника. Причому під час лікування потрібно дотримуватися конфіденційності, що можливо забезпечити лише у відомчому медзакладі.

«Держава пропонує ризиковану, понаднормову і стресову роботу, в тому числі на території проведення ООС на Донбасі, але… не готова гарантувати лікування і реабілітацію», – зазначає керівник СБУ.

Наприклад, відомчі медзаклади Служби у процесі реформи пропонується передати Міноборони, а Національну академію СБУ ліквідувати, як вищий навчальний заклад. Але ж медичне обслуговування, освіта та професійний розвиток — це базові соціальні гарантії для співробітників спецслужби.

Окремо голова СБУ зупинився на питанні скорочення кадрів. Він розповів, що у процесі реформи планується зменшення штату СБУ. За розрахунками Служби, скорочення слід проводити плавно з 27 тис. до 20 тис. осіб до 2027 року. Тоді це не завдасть удару по обороноздатності держави, а виплата компенсацій звільненим не стане тягарем для бюджету. Однак окремі парламентарі пропонують фронтальне скорочення на 10 тис. осіб за 3 роки.

«Військові професіонали, співробітники СБУ – це не найманці, які ризикують своїм життям за гроші. Це — найкращі сини та доньки нашої Батьківщини, які справою свого життя вибрали її захист. Але їм теж потрібна мотивація. Упевненість, що держава виконуватиме свої зобов’язання постійно, а не час від часу», – підкреслив Іван Баканов.

Повний текст інтерв’ю голови Служби безпеки України за посиланням

Залишити коментар