Світ

Байден остаточно переміг. Трамп все ще проти

Байден остаточно переміг. Трамп все ще проти

Байден святкує перемогу

Колегія вибірників своїм голосуванням затвердила перемогу Джо Байдена на виборах президента США.

  В американських виборах нарешті поставлено крапку. Члени Колегії вибірників, що представляють всі 50 штатів і округ Колумбія, зібралися, щоб віддати голоси так, як доручили їм виборці штатів: 306 голосів за необхідних 270 для перемоги — за Байдена, 232 — за Дональда Трампа.   Зазвичай цей етап голосування грає чисто формальну роль, проте в цьому році він став більш значним через небажання Дональда Трампа визнавати свою поразку на виборах і його численні спроби оскаржити результати голосування.   Сюрпризів не сталося, але Трамп все одно відмовився визнавати результати виборів.  

Як голосували

  Всі ключові штати — Невада, Джорджія, Пенсільванія, Арізона, Мічиган і Вісконсин, де Трамп до останнього сподівався змінити результат на свою користь, — віддали голоси вибірників за Байдена. Всі голоси були віддані так, як і планувалося — ні в одному штаті не знайшлося так званих «зневірених виборців», які проголосували інакше, ніж їм доручили виборці штату.   При цьому в Мічигані, де виборці повідомили про погрози, які їм надходять, влада закрила всі будівлі законодавчих зборів штату. У Джорджії офіс Асамблеї штату охороняли посилені підрозділи поліції.   Крім того, в декількох штатах влада вирішила засекретити місця проведення голосування вибірників, а делегатів привозили на засідання у супроводі правоохоронців.   У Пенсільванії, Джорджії, Арізоні і Вісконсині виборщики від Трампа, які були б делеговані голосувати в Колегії вибірників в разі його перемоги в штатах, все одно зустрілися окремо, щоб символічно внести голоси на користь Трампа. З юридичної точки зору, це нічого не змінює.   В Арізоні, де переміг Байден, група прихильників Трампа навіть спробувала підробити протокол голосування вибірників. Фальшивий документ, який віддавав 11 голосів від штату чинному президенту, нотаріально завірили і відправили поштою до Вашингтона. Але авторів фальшивого протоколу знайшли досить швидко.   Наступний формальний крок у виборчій процедурі — підрахунок голосів у Конгресі, який відбудеться 6 січня.   Група конгресменів-республіканців з Палати представників, віддані Трампу, збираються ставити під сумнів результати в ключових штатах на засіданні Конгресу, коли результати голосування стверджують, але на даному етапі це вже не грає ролі.    

Реакція Байдена

  Байден після голосування Колегії вибірників заявив про перемогу демократії і закликав країну до єдності.   «Полум’я демократії давно було запалено в цій нації. І ми знаємо, що нічого, навіть пандемія або зловживання владою, не можуть її загасити… У цій боротьбі за душу Америки демократія перемогла. Народ проголосував. Віра в наші інститути збереглася. Чесність наших виборів не постраждала. Тепер пора перегорнути сторінку, об’єднувати і зцілювати», — підкреслив він.   Як зазначає CNN, ця промова стала найжорсткішою з усіх попередніх щодо градусу критики Байденом дій Дональда Трампа і його кампанії у спробах змінити результати голосування на свою користь. Він зазначив, що таких рішучих спроб «країна ще ніколи не бачила».   Байден згадав всі судові позови і нагадав також, що перерахунок голосів, там, де він був проведений, суттєво не змінив результати.   Окремо Байден зазначив, що виграв з тим же розподілом голосів, як Дональд Трамп у 2016 році, відзначивши, що і тоді, і зараз це «явна перемога».  

Путін вперше привітав

  Після голосування колегії вибірників президент РФ Володимир Путін направив вітальну телеграму Джо Байдена з нагоди його перемоги на виборах президента США.   У телеграмі Путін побажав обраному президенту всіляких успіхів і висловив упевненість, що Росія і США, що несуть особливу відповідальність за глобальну безпеку і стабільність, можуть, незважаючи на розбіжності, реально сприяти вирішенню багатьох проблем і викликів, з якими зараз стикається світ.   Багато світових лідерів одразу ж привітали Байдена з перемогою на виборах, проте в Кремлі відмовлялися це зробити до підбиття офіційних підсумків.    

А що Трамп?

  Напередодні голосування Колегії вибірників Дональд Трамп продовжував заявляти про нібито фальсифікації на виборах, назвавши їх «найбільш корумпованими в історії США».   Всупереч очікуванням Трамп поки так і не прокоментував підсумки голосування вибірників.   За даними джерел американських ЗМІ, чинний президент цілий день перебував в Овальному кабінеті, вів телефонні переговори з радниками і представниками Республіканської партії в Конгресі. Іноді Трамп заходив у сусідню кімнату, де уважно стежив за ходом голосування.   На вихідних він дав інтерв’ю телеканалу Fox News, де в черговий раз заявив, що не має наміру припиняти боротьбу — свою поразку він не визнає.   «Мене хвилює те, що в цій країні буде нелегітимний президент. Буде президент, який програв. Програв дуже серйозно», — сказав Трамп.   Старший радник президента Стівен Міллер також говорить про майбутню боротьбу:   «У конституції є тільки одна дата — 20 січня (день інавгурації). Тому у нас є більш ніж достатньо часу, щоб виправити неправильні результати шахрайських виборів».      

Джерело

Залишити коментар